سحری چی بخوریم ؟ | این غذای شمالی خوشمزه را برای سحری بپزید | طرز تهیه بادمجان کباب ؛ غذای معروف رستوران‌های گیلان

بادمجان کباب یکی از غذاهای بسیار خوشمزه شمالی است که بین مسافران طرفدار دارد. این غذا را می توان حتی اگر دسترسی به رستوران ندارید در خانه طبخ کنید. به ویژه که به دلیل داشتن گردو می تواند برای سحری نیز مناسب باشد، چون بسیار مغزی است.  

به گزارش همشهری آنلاین، تقریبا کسی نیست که نداند تنوع غذاهای گیلانی بسیار زیاد است. به همین دلیل رشت در سال ۹۴ به عنوان شهر خلاق غذا در یونسکو به ثبت رسید. اما آنچه جالب است تنوع غذاهای گیاهی در این استان است. غذاهای بسیار خوشمزه ای که بدون گوشت پخته می شوند و بسیار لذیذ هستند. یکی از این غذاها بادمجان کباب است.

مواد لازم برای تهیه بادمجان کباب

برای تهیه بادمجان کباب گیلانی به مواد زیر نیاز دارید:

۵ عدد بادمجان متوسط

۳ تا ۴ قاشق مغز گردوی سابیده شده

۳ قاشق غذاخوری ریحان خشک

۲ قاشق غذاخوری رب انار

۲ قاشق غذاخوری رب گوجه

نمک و فلفل به اندازه لازم

طرز تهیه بادمجان کباب

۱- برای تهیه این غذا ابتدا باید بادمجان ها را از ۲ ساعت قبل پوست بگیرید. چگونگی برش بادمجان ها بسیار مهم است. باید بادمجان ها را طوری از وسط نصف کنید که برشتان به انتها نرسد تا بتوان لای بادمجان ها را با مواد پر کرد.  

۲- بعد از برش به آنها نمک بزنید. بهتر است موقع خرید بادمجان هم دقت کنید تا دانه زیادی نداشته باشد در غیر این صورت غذا تلخ می شود.  

۳- سپس در یک ظرف جدا رب گوجه و رب انار را باهم مخلوط کنید. سپس ریحان خشک را به آن بیفزایید و مغز گردو، نمک و فلفل را اضافه کنید. این مواد را لای بادمجان ها پر کنید و در تابه ای که در آن روغن داغ کردید بچینید. در ماهیتابه را بگذارید تا

۴- یک طرف بادمجان ها به آرامی و شعله متوسط سرخ شود. بعد از حدود بیست دقیقه در ماهیتابه را بردارید و بادمجان ها را برگردانید تا طرف دیگر آنها سرخ شود، اما این بار در ماهیتابه را نگذارید تا غذایتان به آب نیفتد.  

۵- می توانید بخشی از موادتان را لای گوجه و حتی پیازی که از وسط نصف کرده اید هم پر کنید و در یک ظرف جداگانه آنها را سرخ کنید.  

این غذای بسیار خوشمزه را با برنج میل کنید. نوش جان.

منبع: همشهری