۷ روش خنک کردن خانه بدون کولر

...

هفته سوم جولای به طور سنتی گرم ترین هفته سال است اگرچه در این مقطع زمانی برای رنگ کردن سقف خانه یا نصب تهویه مطبوع در سرتاسر خانه دیر شده است اما روش های قدیمی زیادی وجود دارد که شما می توانید با استفاده از آن ها بدون بهره بردن از تکنلوژی های روز خان خود را خنک کنید

پنجره ها و پرده ها را در طول روز ببندید

وقتی قرار است هوا گرم شود، اولین قانون این است که تا حد امکان مانع بر سر منابع گرما قرار دهید، یکی از راه های ایجاد مانع بر سر منابع صدور گرما، بستن پنجره ها و کشیدن پرده ها در طول روز است. این امر به ویژه در مورد پنجره های رو به شرق و غرب صدق می کند اگر پرده ندارید یا پرده های منزل شما شفاف هستند و نمی توانند مانع عبور گرما شوند، همواره این امکان را دارید که ترفند قدیمی خوابگاهی ها را به کار ببرید و یک پتو را روی پنجره بچسبانید، شاید این کار خان شما را زیبا نکند اما منزل شما را خنک تر خواهد کرد. این کار به خصوص در مناطق مرطوب اثر بیشتری دارد اما به طور قطع نمی توانید انتظار داشته باشید که خان شما درست مانند زمانی که کولر در آن روشن است، خنک شود.

شب ها پنجره ها را باز بگذارید

هنگامی که دما در شب شروع به کاهش می کند، پنجره ها را باز کنید تا هوای خنک وارد خانه شود از طرفی روشن نگه داشتن پنکه در طول شب نیز برای اینکه هوای خنک در سرتاسر خانه به گردش در بیاید کار مناسبی است، شما با این کار می توانید روز خنک تری را در خانه تجربه کنید.

درهای داخلی را باز نگه دارید

این کار به شما اجازه می دهد تا دمای هوا در خانه شما به صورت یکنواخت تنظیم شود و روز خنکی را تجربه کنید.

فن حمام را روشن کنید

وقتی دوش می گیرید، فن حمام را بعد از استحمام خاموش نکنید و اجازه دهید تا مدت بیشتری کار کند تا گرما و رطوبت حاصل از استحمام شما را به بیرون از فضای خانه منتقل کند.

لباس ها را در داخل خانه خشک کنید

بعد از شستن لباس آن ها را داخل فضای خانه خشک کنید، برای این کار از رخت خشکن های خانگی استفاده نمایید، قفسه های لباس خشک کن را در اتاق خود قرار دهید و لباس های مرطوب را روی آن قرار دهید تا خشک شود، برای این که نتیج بهتری بگیربد، خشک شدن لباس ها به صورت تبخیری می تواند فضای داخلی منزل شما را حداقل تا مادامی که پنجره ها باز هستند، خنک تر نگه دارد.

رخت خواب خود را به وسیل یک بطری آب خنک کنید

یک بطری را به وسیل مقداری آب سرد و چند تکه یخ خنک کنید و رختخواب خود را برای طول شب با آن خنک کنید.

برای خنکی خود از اسپری استفاده کنید

مقداری آب در یک بطری اسپری تمیز بریزید و روی ملحفه های رختخواب خود اسپری کنید، البته باید دقت کنید تا زیاده روی نکنید و فقط در حد نمناک شدن از اسپری استفاده نمایید، بچه ها نیز از این روش بسیار استقبال می کنند و زمان های زیادی وجود دارد که دوست دارند خواب در چنین شرایطی را تجربه کنند.

منبع: برنا

منبع: اخبار سرگرمی باشگاه‌خبرنگاران