بنادر کوچک نیروی محرکه توسعه اقتصادی دریامحور هستند

مشاور مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: بنادر کوچک به عنوان نیروی محرک اقتصادی در راهبرد تجارت با کشورهای همسایه و توسعه اشتغالزایی در منطقه نقش کلیدی ایفا می‌کند. ...

به گزارش خبرگزاری برنا از هرمزگان ، حسین چراغی امروز چهارشنبه 23 شهریور ماه در بازدید از بنادر جاسک و سیریک با اشاره به نقش فزاینده بنادر کوچک به عنوان نیروی محرک توسعه اقتصادی دریامحور و توسعه اشتغالزایی پایدار در منطقه افزود: بهبود مستمر زیرساخت های این بنادر همواره در اولویت سازمان بنادر می باشد.

چراغی افزود: حمایت از سرمایه گذاران و صاحبان کالا از عوامل مهم در راستای ارتباط مستمر با کشورهای حوزه خلیج فارس و افزایش حضور در بازارهای کشورهای همسایه و رونق صادرات انواع کالا است.

وی با توجه به نگاه ویژه سازمان بنادر و دریانوردی در حوزه بنادر کوچک سواحل مکران خاطر نشان کرد: با همکاری تعاونی ها، گمرک و رفع مشکلات این حوزه متوان  توسعه و رونق تجارت دراین بنادررا پیش از پیش تقویت کرد .

مشاور مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی تسریع در تردد و تخلیه و بارگیری کالا و افزایش ایمنی دریایی و بندری را از عوامل مهمی دانست که باید به آن نگاه ویژه ای داشت.

گفتنی است ، بنادر جاسک، سیریک و تیاب در شرق هرمزگان زیر مجموعه مدیریت بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان است که جایگاه ویژه ای در زمینه صادرات و واردات کالا دارند.

انتهای پیام 

منبع: برنا