تاکید استاندار بر همراهی مدیران در تدوین اسناد توسعه اقتصادی و اشتغالزایی روستایی استان

استاندار خراسان جنوبی بر همراهی مدیران در تدوین اسناد توسعه اقتصادی و اشتغالزایی روستایی استان تأکید کرد. ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری برنا از خراسان جنوبی؛دکتر قناعت با تأکید بر این مطلب در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان، خاطرنشان کرد: بر اساس تکالیف ارائه شده به دستگاه های متولی، باید در طول برنامه ششم توسعه، سالانه اسناد توسعه اقتصادی و اشتغالزایی 5 هزار روستا تدوین شود.

وی با اشاره به این که سهم خراسان جنوبی از این تعداد، در طول برنامه ششم توسعه، 580 روستا می باشد، تصریح کرد: با توجه به اهمیت موضوع، مطالعه بیش از این رقم و به تعداد 805 روستا در دستور کار قرار گرفته است.

به گفته وی؛ انتظار این است که مدیران دستگاه های اجرایی با برگزاری جلسات تخصصی و فنی و ارائه مباحث کارشناسی، کمک کنند تا اطلاعات لازم در اختیار دانشگاه بیرجند به عنوان مجری این طرح های مطالعاتی قرار گیرد.

استاندار با اشاره به اولویت های پژوهشی تعیین شده در کارگروه آموزش، پژوهش، فن آوری و نوآوری استان، متذکر شد: در تعیین اولویت های پژوهشی و انجام طرح های پژوهش محور، از موازی کاری پرهیز شود.

قناعت به 12 اولویت پژوهشی تعیین شده توسط کارگروه مربوطه اشاره کرد و ادامه داد: بنا به مصوبه این جلسه، این اختیار به سازمان مدیریت و برنامه ریزی داده می شود که طی تعامل و همفکری با دستگاه ها، در3-4 مورد از این طرح ها، تغییراتی اعمال نماید.

وی تأکید کرد: این تغییرات باید در راستای مصالح استان و بهره برداری از ظرفیت ها باشد.

استاندار به دستور کار ساماندهی سکونتگاه های غیررسمی و بهسازی محیط های اسکان و بافت های فرسوده واقع در حریم و خارج از حریم شهرها و محدوده روستاها نیز اشاره و بر همراهی دستگاه ها در این زمینه تأکید کرد.

قناعت افزود: به جهت اهمیت موضوع، انتظار این است که دستگاه ها اعتبارات بند د تبصره 11 قانون بودجه سال 1401 را تا پایان اسفندماه امسال نهایی کنند.

وی متذکر شد : سازمان مدیریت و برنامه ریزی، اداره کل امور مالیاتی و سازمان امور اقتصادی و دارایی، گزارش سه ماهه فعالیت ها در این زمینه را ارائه نمایند. 

شایان ذکر است؛ پنجمین جلسه شورای برنامه ریزی  توسعه استان با چهار دستور کار بررسی و تصویب اولویت های پژوهشی استان مصوبه کارگروه آموزش، پژوهش فن آوری و نوآوری، بررسی آخرین وضعیت مفاد بند ز تبصره 8 قانون بودجه سال 1400 کل کشور و اقدام جهت بند د تبصره 11 قانون سال 1401 کل کشور، طرح و بررسی مصوبات کارگروه زیربنایی ، توسعه روستایی، عشایری و شهری و  آمایش سرزمین و محیط زیست و ارائه گزارش مطالعات اسناد توسعه اقتصادی و اشتغالزایی روستایی استان برگزار شد.

انتهای پیام

خبرنگار:مرضیه شهریاری

منبع: برنا