استقبال از زائران رضوی در موکب الرضا ع

شهردار سمنان خبر داد: ...

سیدعلی مرتضی نژاد در گفت وگو با خبرنگار ایمنا در حاشیه بازدید از فعالیت موکب الرضا ع شهرداری سمنان، اظهار کرد: شهر سمنان در مسیر مشهد و حرم امام رضا ع قرار دارد و سالیانه بیش از ۱۵ میلیون مسافر از این محور تردد می کنند.

وی افزود: امسال نیز با توجه به برگزاری آئین پیاده روی اربعین حسینی، در مسیر بازگشت زائران خدمات ارزنده ای پیش بینی شده و تاکنون به مرحله اجرا درآمده است.

شهردار سمنان با اشاره به وجود کمپ زائر شهرداری با ظرفیت ۱۳۸ سکوی استراحت و خدمات رفاهی در ورودی غربی شهر، خاطرنشان کرد: در زمان برگشت مسافران اربعین حسینی، کمپ زائر میزبان حدود ۲۰۰۰ نفر از هموطنان بوده است.

مرتضی نژاد با بیان اینکه این ظرفیت جدای از اقامت های شبانه مسافران در دیگر اقامتگاه های روباز شهرداری است، اضافه کرد: در اربعین امسال ۴۰ نفر از نیروهای شهرداری در قالب موکب الرضا ع در شهر کربلا خدمت رسانی به زائران را انجام دادند، علاوه بر آن یک موکب نیز در ورودی غربی شهر کار خدمات رسانی به مسافران اربعین و زائران امام هشتم را انجام می دهد.

وی با بیان اینکه شهرداری تمام تلاش خود را برای خدمت رسانی به زائران و مسافران به کار گرفته است، تصریح کرد: فعالیت موکب الرضا ع شهرداری سمنان به منظور استقبال از زائران امام رضا ع تا پایان ماه صفر ادامه دارد.

منبع: ایمنا