تکمیل پروژه های ناتمام از اولویت های شهرداری بندرعباس است

شهردار بندرعباس به همراه جمعی از اعضای شورای شهر ، معاونین و مدیران شهرداری و خبرنگاران از پروژه های عمرانی سطح شهر بازدید و از نزدیک در جریان مشکلات پروژه ها و پیشرفت فیزیکی آنها قرار گرفتند. ...

به گزارش خبرگزاری برنا از هرمزگان ، شهردار بندرعباس در حاشیه این بازدید در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه پروژه های عمرانی و زیرساختی ، نقش اساسی در توسعه و گسترش شهر دارند ، اظهار کرد : ۲۰۶ میلیارد تومان ، ارزش پروژه هایی بوده که در یکسال اخیر افتتاح و به بهره برداری رسیده و هم اکنون نیز قریب به ۸۴۵ میلیارد تومان ارزش پروژه های دردست احداث است.

مهدی نوبانی با بیان اینکه پروژه ها با هدف عمرانی و طبق مصوبه شورای شهر اجرایی شده تصریح کرد: تکمیل پروژه های ناتمام از اولویت های شهرداری بندرعباس است و نباید پروژه های عمرانی نیمه کاره رها شود.

وی ، با اشاره به این موضوع که شورای اسلامی شهر بندرعباس پشتیبان و همکار شهرداری است، مطرح کرد: پروژه بلوار ساحلی بزرگترین پروژه شهرداری است که ۱۱۰ متر عرض، ۲ بلوار ۱۴ متری، ۶ متر پیاده روی و دوچرخه سواری دارد. این پروژه در سه فاز طراحی شده که در فاز اول ۴.۲ کیلومتر است و با تزریق منابع مالی امیدواریم تا شش ماه یا یکسال آینده به بهره برداری برسانیم.

شهردار بندرعباس اضافه کرد : در فاز دوم این پروژه باید یک پل احداث شود که به بیش از ۳۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

نوبانی در ادامه سخنانش به ورودی شهر - جاده میناب اشاره کرد و گفت : بنده به نوبه خودم از استاندار هرمزگان و اداره کل راه و شهرسازی تقاضا دارم که در راستای به سرانجام رسیدن این پروژه های عظیم عمرانی ، شهرداری بندرعباس را همراهی کنند و اگر این اتفاق بزرگ رخ دهد ، مسیر جاده بندرعباس - میناب کوتاه تر می شود و این پروژه با توجه به اینکه دارای 110 متر عرض است و انشاالله با سرانجام رسیدن این پروژه ، تسهیل در مسیر تردد شهروندان ایجاد می شود.

وی با اشاره به پروژه پل پیامبر اعظم ص گفت : پروژه پل پیامبر اعظم ص بندرعباس با 120 متر طول، بلوار شهید رجایی را به آزاد راه شهید رجایی متصل می کند، و حدود یکسال و نیم دیگر به بهره برداری می رسد،که با بهره برداری از این پل، از درب ورودی هدیش تا میدان سایت باعث کاهش ترافیک و در راستای مسیر تردد کارکنان صنایع غرب تسهیل ایجاد می شود.

شهردار بندرعباس بیان داشت : پروژه مهرگان بندرعباس حدود40 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و هنوز عرشه آن باقی مانده و برای این پروژه قرارداد یکسال و نیم منعقد شده است.

این مقام مسئول در ادامه با بیان اینکه روشنایی کامل منطقه گردشگری پنجه علی انجام شده است ، گفت : روشنایی کوهستان پارک پنجه علی تا چهارشنبه ۹ آذر تکمیل خواهد شد ، که به رشد و توسعه گردشگری در بندرعباس کمک می کند.

شهردار بندرعباس تصریح کرد : پروژه هایی که به نوعی با فرهنگ گردشگری و جذب گردشگر در ارتباط است باید هدفگذاری شود و چند طرح خوب برای منطقه پنجه علی در نظر داریم ؛ اقدامات اولیه برای راه اندازی زیپ لاین و پل معلق در کوهستان پارک پنجه علی در حال انجام است، وامیدواریم این دو طرح در دهه فجربه بهره برداری برسد. ایجاد باغ هزار تو نیز در حال بررسی است؛ امیدواریم با سرمایه گذار به توافقات لازم برسیم.

نوبانی گفت : تمام فضای منطقه پنجه علی 150 هکتار است اما طبق بررسی های سازمان فضای سبز تنها 20 هکتار زمین این منطقه را می توان به کاشت درختان مثمر و بومی تخصیص داد.

شهردار بندرعباس ضمن بیان اینکه حوزه تعمیر و نگهداری از پارک ها را زیر نظر معاونت خدمات شهری شهرداری ایجاد می کنیم، درباره ایستگاه های اتوبوس شهر گفت: یک قرارداد سرمایه گذاری ۱۰ ساله با یک شرکت پیمانکاری سال های قبل بسته شده است که اکنون سال نهم قرارداد سپری شده و طبق قرارداد مذکور این ایستگاه ها در دو بخش شامل یک بخش ارائه خدمات به مردم و بخش دوم تجهیز صندلی و وسایل سرمایشی باید مورد استفاده قرارمی گرفت، امیدواریم بتوانیم به نفع شهروندان بندرعباس به تفاهم برسیم تا مردم از این ایستگاه ها بهره ببرند.

نوبانی در ادامه به بخش حمل و نقل پرداخت و افزود: ۱۰ دستگاه اتوبوس اسکانیا و ۱۴ دستگاه اتوبوس ایران خودرو دیزل، مجموعا ۲۴ دستگاه که سال گذشته خریداری شد؛ قول داده شده تا آخر سال جاری به شهرداری واگذار شود.

شهردار بندرعباس از خرید ۵۰ دستگاه ون جدید خبرداد و اظهار کرد: هفته گذشته 50 دستگاه ون جدید با پرداخت مبلغی خریداری کردیم که بالغ بر 75 درصد سهم یارانه دولتی و 25 درصد معادل 22 میلیارد تومان سهم شهرداری بندرعباس است که بدین وسیله از بار ترافیکی کاسته می شود.

نوبانی بیان کرد: استاندار هرمزگان قول 600 دستگاه تاکسی را در قالب تسهیلات به شهرداری بندرعباس داده بودند تا بدین وسیله 300 دستگاه نوسازی و 300 دستگاه خریداری شود.

شهردار بندرعباس با تقدیر و تشکر از تلاش و همکاری مدیرکل امور مالیاتی استان هرمزگان با مجموعه شهرداری بیان کرد: حوزه مسئولیت های اجتماعی صنایع می تواند بیشتر به داد مردم بندرعباس برسد و به نفع شهروندان نیز می باشد.

شهردار بندرعباس به زیبا سازی ساحل بندرعباس اشاره و بیان کرد: در حوزه زیباسازی سواحل بندرعباس و نصب المان های شهری برنامه داریم و همچنین بزرگترین حوضچه خشک فواره برای بازی بچه ها در بندرعباس در حال طراحی است.

نوبانی با اشاره به نمایشگاه صنایع دستی بندرعباس افزود: باتوجه به اینکه بندرعباس به عنوان شهرخلاق از طرف یونسکو نامگذاری شده است، فضایی بزرگ و دائمی با احداث 30 غرفه برای کارآفرینان در حوزه صنایع دستی درنظر گرفته شده و صنایع دستی و آیین های و سنت های مردم هرمزگان را در معرض دید علاقمندانی که از اقصی نقاط کشور به این منطقه سفر می کنند، قرار می گیرد.

شهردار بندرعباس در ادامه با بیان اینکه مرکز معاینه فنی یکی از دغدغه های مردم بندرعباس بود، تصریح کرد: تجهیز و ساخت مرکز معاینه فنی در محله نخل ناخدا با کمک بخش خصوصی با اعتباری بالغ بر 60میلیارد تومان در حال ساخت است و ارائه خدمات بهینه و سهولت و رفاه حال مردم بندرعباس از مهمترین اهداف احداث این مرکز می باشد.

نوبانی به پروژه کانال جمع آوری دفع آبهای سطحی بلوار معلم تا دریا اشاره و تصریح کرد: احداث کانال به منظور دفع آبهای سطحی است که با اجرای آن شاهد تغییرات چشمگیری از مدیریت بحران در زمان های بارش باران خواهیم بود.

وی افزود : بی شک با اتمام این پروژه مشکلاتی از جمله ورود آب های سطحی حاصل از بارش باران و آبگرفتگی معابر اصلی و فرعی تا حد قابل توجهی رفع می شود.

شهردار بندرعباس در پایان گفت: پروژه پارک آبی بندرعباس پیشرفت خوبی داشته است و تا پایان سالجاری به بهره برداری می رسد.

گفتنی است ، از پروژه های عمرانی شهرداری بندرعباس شامل تقاطع غیرهم سطح پیامبر اعظم ص ، نمایشگاه صنایع دستی ، مرکز معاینه فنی روبروی ترمینال ، نورپردازی پل محمد رسول الله ص ، پروژه اولویت پنجم ، بلوار ساحلی شرق بندرعباس ، ساختمان حوزه معاونت ها ، ورودی شهر - جاده میناب ، مرکز معاینه فنی روبروی ترمینال ، کانال دفع آبهای سطحی بلوار معلم بازدید شد.

انتهای پیام

منبع: برنا