دنبال جذب سرمایه گذاری صادرات محور هستیم

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس: ...
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس، اظهارکرد: هدف ما جذب سرمایه گذار برای تولید محصولات صادراتی با ارزش افزوده بالا می باشد.

مجید کیانی، جمعه 11 آذرماه، در نشست با کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در منطقه ازاد ارس، گفت: طبق آمار موثق، ارس با رویکرد صادراتی و تراز تجاری مثبت در مسیر قانون مناطق آزاد حرکت کرده است.

وی با بیان اینکه ابهامات در مورد عملکرد مناطق آزاد کمتر مربوط به ارس است، افزود: هدف ما جذب سرمایه گذار برای تولید محصولات صادراتی با ارزش افزوده بالاست و هم اکنون صنایع بزرگ، متوسط و کوچک در زمینه های مختلف از جمله خودرویی، فولاد، نساجی، سلولزی، آرایشی و بهداشتی، پالایشگاهی، برق و الکترونیک، شیمیایی با مقاصد صادراتی و واردات به داخل کشور و مصرف در منطقه فعالیت دارند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس در ادامه با اشاره به ارزیابی های کامل معدن مسجد داغی و لزوم صدور مجوز از سوی سازمان محیط زیست، خاطرنشان کرد: معدن مسجد داغی با درصد خلوص بسیار خوب و ذخایر بالا، هم تراز با معدن مس سونگون بوده و در صورت صدور مجوز از سوی سازمان محیط زیست فعالیت این معدن در منطقه آزاد ارس با صنایع پایین دستی شروع می شود.

وی با تاکید بر ضرورت احداث فرودگاه در این منطقه گفت: علاوه بر فعالیت صادراتی صنایع ذکر شده، ارس قطب تولید محصولات گلخانه ای با پشتوانه رودخانه ارس است و به زودی با افزایش وسعت مجتمع های گلخانه ای این منطقه از ۲۲۰ هکتار فعال فعلی به ۵۰۰ هکتار، نیاز تولیدکنندگان برای واردات و صادرات کارگوی هوایی مواد اولیه و محصولات تولیدی بیش از قبل احساس خواهد شد و بدین جهت احداث فرودگاه باری یکی از نیازهای ضروری ارس است.

انتهای پیام

منبع: ایسنا