نهادینه سازی امر به معروف و نهی از منکر در شهرداری سمنان

به گزارش خبرنگار ایمنا، قاسم ملکدار در نخستین نشست اعضای کارگروه امر به معروف و نهی از منکر با تاکید بر ضرورت اهمیت به فریضه امر به معروف و نهی از منکر و نهادینه شدن آن در سطح جامعه، اظهار کرد: امر به معروف و نهی از منکر می تواند نقش بازدارندگی و پیشگیری را ایفا و به حفظ و ارتقای سلامت فردی و سلامت اجتماعی کمک کند.

وی افزود: امر به معروف و نهی از منکر نقش درمان و رشد را ایفا و از گسترش ناهنجاری ها، گناه و فساد جلوگیری می کند.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی شهرداری سمنان خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری اعتلای فرهنگ، سلامت محیط اخلاقی، سلامت محیط خانوادگی، تکثیر نسل و تربیت نسل جوان را برای اعتلای کشور مهم برشمردند.

ملکدار تصریح کرد: پنج معروف در شهرداری سمنان شامل تعلق سازمانی، پاسخگویی به ارباب رجوع با خوش رویی و برخورد مناسب، اقامه نماز اول وقت، حجاب و عفاف و اهمیت به حق الناس و سه منکر که شامل آسیب ها در سیستم اداری و سازمانی می شود، به عنوان هشت شاخص امر به معروف و نهی از منکر مورد توجه اعضای کارگروه امر به معروف و نهی از منکر شهرداری قرار گرفته است تا فرهنگ سازی در سطح سازمان ها، ادارات و مناطق شهرداری انجام و در آینده به عنوان یک رفتار ثابت نهادینه شود.

وی با تاکید بر برگزاری جلسات توجیهی و برقراری گفتمان به عنوان شیوه امر به معروف و نهی از منکر در شهرداری سمنان، گفت: فضاسازی و تبلیغات محیطی در خصوص هشت شاخصه معرفی شده در سطح سازمان ها و مناطق شهرداری باید توسط اعضای کارگروه انجام شود و از کارکنانی که در اجرای این فریضه کوشا باشند، حمایت و قدردانی به عمل می آید.

به گزارش ایمنا، حاضران در جلسه به بحث و تبادل نظر در خصوص شاخصه ها و شیوه های اجرایی امر به معروف و نهی از منکر پرداختند و در پایان صورت جلسه ای جهت اجرا به تصویب اعضای کارگروه امر به معروف و نهی از منکر ذیل قرارگاه ترویجی فرهنگی شهرداری سمنان، رسید.

منبع: ایمنا