استقبال از برپایی نمایشگاه دارو و تجهیزات پزشکی ایران در ارمنستان

عین اللهی مطرح کرد؛ ...
وزیر بهداشت، در دیدار با همتای ارمنستانی خود از تشکیل کارگروه اجرایی گسترش روابط دو کشور در حوزه سلامت خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، بهرام عین اللهی، با بیان اینکه روابط ایران و ارمنستان از پیشینه فرهنگی و تاریخی دیرینه ای برخوردار است، گفت: برای توسعه روابط دوجانبه جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ارمنستان در حوزه سلامت، کارگروه اجرایی متشکل از مدیران و کارشناسان دو کشور تشکیل می شود تا به بررسی زمینه های توسعه همکاری ها و تنظیم اسناد فی مابین بپردازد.

وی با اشاره به فعالیت ارزشمند پزشکان و متخصصان ارامنه مقیم ایران در حوزه سلامت، افزود: دارو، تجهیزات پزشکی، آموزش پزشکی، بهداشت و درمان به ویژه در زمینه گردشگری سلامت و همچنین تبادل استاد و دانشجو، مهم ترین زمینه های همکاری جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ارمنستان است.

وزیر بهداشت در پایان از پیشنهاد وزیر بهداشت ارمنستان مبنی بر راه اندازی نمایشگاه دستاوردهای دارو، تجهیزات پزشکی و پیشرفت های ایران در زمینه علوم پزشکی در آن کشور استقبال کرد.

آناهیتا آوانسیان وزیر بهداشت جمهوری ارمنستان نیز در این دیدار ضمن تاکید بر توسعه همکاری های جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ارمنستان در حوزه سلامت، گفت: من در حاشیه اولین کنگره زنان تأثیرگذار که روز گذشته در ایران برگزار شد، از نمایشگاه دستاوردهای مختلف ایران بازدید کرده و شاهد پیشرفت های شما در زمینه های گوناگون از جمله حوزه سلامت بودم. ارمنستان از برگزاری نمایشگاه مشابه در زمینه های سلامت در کشور خود استقبال می کند.

وی ضمن دعوت از وزیر بهداشت برای دیدار از ارمنستان اظهار امیدواری کرد در دیدارهای بعد با همتای ایرانی خود شاهد امضای تفاهم نامه های مشترک همکاری که در کارگروه مشترک تخصصی دو کشور تدوین خواهد شد، باشد.

منبع: اخبار پزشکی مهرنیوز