حفظ منابع طبیعی حفظ سرمایه نسل هاست

استاندار آذربایجان شرقی: ...
استاندار آذربایجان شرقی گفت: حفظ منابع طبیعی و محیط زیست به عنوان سرمایه نسل ها است و طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت طی چهار سال آینده در راستای همین اصل مهم است.

عابدین رضوی خر م، جمعه 19 اسفندماه، با حضور در اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ضمن تبریک هفته منابع طبیعی، افزود: الحمدلله فرهنگ درختکاری و فرهنگ حفظ منابع طبیعی و محیط زیست در استان رشد روزافزونی پیدا کرده و به یک فرهنگ عمومی تبدیل شده است.

وی خاطرنشان کرد: درختکاری یک سنت حسنه است و طرح بزرگ مردمی کاشت یک میلیارد درخت در کشور با دستور رئیس جمهوری برنامه ریزی شده و تلاش ها برای تحقق این امر مهم قابل تقدیر است.

خر م به اقدامات اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان شرقی در تولید نهال اشاره کرد و افزود: اداره کل منابع طبیعی استان برای سال آینده تولید 25 میلیون نهال را برنامه ریزی کرده است.

وی ادامه داد: این طرح بزرگ توسط اقشار مختلف مردم اجرا می شود و همه اقشار در اجرای این طرح مشارکت می کنند. ما ضمن اینکه این نهال ها را می کاریم، باید در نگهداشت و حفظ آن ها هم تلاش کنیم.

استاندار آذربایجان شرقی گفت: خوشبختانه در سطح استان این حرکت به یک فرهنگ تبدیل شده است و امیدوارم با تحقق این امر مهم شاهد احیای منابع طبیعی و افزایش سرانه فضای سبز در استان باشیم.

وی در پایان از اصحاب مطبوعات و رسانه ها دعوت کرد با فرهنگ سازی به این حرکت بزرگ کمک کنند تا حفظ منابع طبیعی و محیط زیست به عنوان یک وظیفه عمومی تلقی شود.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین سه اصله نهال میوه در محوطه اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان غرس کرد.

انتهای پیام

منبع: ایسنا