فروش منچستریونایتد همچنان در هاله ای از ابهام/ نیت خانواده جنجالی مشخص نیست

کمپانی سرمایه گذاری الیوت وارد مرحله دوم فرآیند فروش احتمالی باشگاه منچستریونایتد شد.

نمایندگان شرکت آمریکایی سرمایه گذاری الیوت پنجشنبه شب در اولدترافورد حضور داشتند تا پیروزی ۴-۱ شیاطین سرخ مقابل رئال بتیس را تماشا کنند. این شرکت به دنبال خرید باشگاه نیست، بلکه به دنبال این است تا با تامین بودجه به خریداران خارجی یا گلیزرها، در صورت ماندن در س مت مالکیت باشگاه، کمک کنند.

خانواده گلیزر در ماه نوامبر گفتند که در فکر فروش باشگاه هستند. تاکنون تنها دو پیشنهاد عمومی، از س رجیم رتکلیف از طریق شرکت پتروشیمی اینئوس و تاجر قطری شیخ جاسم بن حمد آل ثانی، ارائه شده است.

از ادامه حضور الیوت می توان این نتیجه را گرفت که خانواده گلیزر به دنبال ماندن در باشگاه هستند، و می توانند از پول شرکت آمریکایی برای توسعه اولدترافورد و زمین تمرین کارینگتون استفاده کنند. با این حال، صندوق تامینی مستقر در ایالات متحده می تواند وجه نقد را در اختیار هر کسی قرار دهد. کارکنان ارشد الیوت روز پنجشنبه قبل از حضور در مرحله یک هشتم نهایی لیگ اروپا در اولدترافورد با مقامات یونایتد دیدار کردند.

گروه الیوت قبلا مالک میلان بود، و این باشگاه ایتالیایی در آگوست ۲۰۲۲ به گروه سرمایه گذاری آمریکایی RedBird Capital فروخته شد.

یونایتد هفته آینده با رتکلیف و شیخ جاسم دیدار خواهد داشت. پس از جلسات گروه راین که مسئول فروش باشگاه است پیشنهادات دیگر را هم بررسی خواهد کرد. اتاق داده باشگاه، که اطلاعات به روز در مورد قراردادهای بازیکنان و قراردادهای اسپانسرها را ارائه می دهد، همچنان به طور کامل برای خریداران احتمالی باز است.

در مورد نیت خانواده گلیزر هم ابهاماتی وجود دارد، و هنوز مشخص نیست که آنها می خواهند بخشی از سهام را برای خود نگه دارند یا به فروش کامل باشگاه رضایت می دهند.

این مطلب را هم بخوانید: جنگ در باشگاه ادامه دارد/ منچستریونایتد همچنان با مالک سابق ادامه می دهد؟

منبع: BBC

منبع: خبرورزشی