نماینده ولی فقیه در هرمزگان : رویکرد جدید منطقه آزاد در ایجاد کادر مدیریتی ماندگار هرمزگان ارزشمند است

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان در دیدار با مدیرعامل منطقه آزاد قشم، گفت: رویکرد جدید منطقه آزاد در ایجاد کادرمدیریتی ماندگار هرمزگان ارزشمند است. ...

به گزارش خبرگزاری برنا هرمزگان، حجت الاسلام والمسلمین محمد عبادی زاده صبح امروز در دیدار مدیرعامل منطقه آزاد قشم که در دفتر امام جمعه بندرعباس برگزار شد، اظهارداشت: ظرفیت سازی برای نیروهای ماندگار استان هرمزگان که هم اکنون یکی از اولویت های اصلی مدیرعامل جدید منطقه آزاد قشم است قابل تقدیر و ارزشمند است. 

وی، یکی از مشکلات و چالش های اصلی مدیریت های گذشته منطقه آزاد را عدم تربیت کادر مدیریتی ماندگار دانست و عنوان کرد: روند گذشته سازمان منطقه آزاد در خصوص تربیت کادر مدیریتی باید اصلاح شود که خوشبختانه رویکرد جدید قابل قبول است.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان، با اشاره به در هم آمیختگی مسائل فرهنگی و گردشگری در مناطق آزاد کشور، تصریح کرد: ادغام مسائل فرهنگی و گردشگری در مناطق آزاد موجب شده است که مسائل فرهنگی مغفول بماند؛ چراکه عمده تمرکز بر مسائل گردشکری سوق پیدا کرده است.

حجت الاسلام والمسلمین عبادی زاده، ضمن تاکید بر احصاء ۵ مسئله کلیدی قشم، تصریح کرد: پس از احصاء مسائل اصلی جزیره قشم، برنامه ریزی های لازم برای حل و مدیریت آن ها نیز تدوین شود.

وی، با اشاره به اهمیت فرهنگ عمومی در تحقق توسعه پایدار، عنوان کرد: جامعه اگر به مسائل فرهنگی و توسعه ای آگاه باشد؛ روند توسعه پایدار منطقه را تسهیل خواهد کرد؛ به همین جهت باید سطح فکری مردم همگام با روند توسعه جزیره توسعه پیدا کند.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان، با اشاره به لزوم توسعه صنعت در جزیره، تصریح کرد: منطقه آزاد باید سیاست هایی را دنبال کند که از دولت در حوزه تامین مالی بی نیاز شود.

حجت الاسلام والمسلمین عبادی زاده، با اشاره به مشکل اساسی مردم قشم در تامین آب شرب، گفت: اقدامات و رایزنی های لازم برای تامین و توسعه زیرساخت های اساسی جزیره نظیر آب، برق و بهداشت در دستور کار قرارگیرد. 

انتهای پیام/

 

منبع: برنا