جمعمان جمع است زیر پرچمت/ پرچم سبز رضوی در بندرعباس به اهتزار در آمد

در آستانه فرارسیدن دهه کرامت، پرچم متبرک حرم رضوی در ساحل شهر بندرعباس به اهتزاز در آمد. ...
{ @context : https://schema.org/ , @type : CreativeWorkSeries , name : جمعمان جمع است زیر پرچمت/ پرچم سبز رضوی در بندرعباس به اهتزار در آمد , aggregateRating : { @type : AggregateRating , ratingValue : 5 , bestRating : 5 , ratingCount : 1 } }

به گزارش خبرگزاری برنا هرمزگان، در آستانه آغاز دهه مبارک کرامت با حضور خادمان حرم رضوی، بعد از ظهر شنبه، پرچم سبز غریب الغربا حضرت علی ابن موسی الرضا علیه السلام در ساحل غدیر شهر بندرعباس به اهتزاز درآمد.

گفتنی است ، داستان پرچم گنبد حرم مطهر رضوی به روایت اسناد تاریخی بدین شرح است که سال هاست در حرم مطهر امام رضا ع آئین ها و مراسم بسیاری به صورت منظم برگزار می شود.

مراسمات حرم مطهر، گاه هر روزه است، مانند جاروکشی صحن ها و گاه مناسبتی است، مانند تعویض پرچم گنبد طلا. حین برگزاری هر یک از این برنامه ها، خادمان و زائران حرم، حال و هوای غریبی را در صحن و سرای غریب الغربا تجربه می کنند و خاطره ای به یادگار می برند.

به گفته مدیر گروه فرهنگ و سیره رضوی بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی، تاریخ دقیق استفاده رسمی از پرچم در آستان قدس رضوی به درستی روشن نیست اما پس از آن که مامون در هنگام معرفی امام رضا ع به ولایت عهدی، رنگ سبز را جایگزین رنگ سیاه کرد، این رنگ به عنوان نماد حکومت های شیعی مرسوم شد.

انتهای پیام/

 

منبع: برنا