مصاحبه تمجیدآمیز ایوانکوویچ درباره طارمی؛/ برانکو: کاشف بازیکنی هستم که 100 میلیون یورو می ارزد

برانکو ایوانکوویچ از پیشنهادی پرده برداشته که اگر با موافقت طارمی همراه می‌شد، مسیر فوتبالی او را تغییر می‌داد. ...
مصاحبه تمجیدآمیز ایوانکوویچ درباره طارمی؛ ...

به گزارش ورزش سه ، در هفته های اخیر لژیونرهای ایرانی عملکرد خوبی در ترکیب تیم خود داشته اند و در این بین بهترین نمایش متعلق به مهدی طارمی بوده است. بازیکنی که با چهار گل آمار گلزنی خود را به عدد 21 رساند و بر صدر جدول گلزنان تکیه زد.

با این حال گلزنی این هفته صادق محرمی در اسپورت لیگ کرواسی، تعجب بیشتری را برانگیخت. این نخستین گل محرمی بود که 212 بازی در تیمهای بزرگسالان انجام داده اما نوبت گلزنی اش به این فصل و دیدار حساس دینامو با ریه کا افتاد. این گل حتی با واکنش جالب بازیکنان دینامو نیز همراه شد و آنها به جشن خوشحالی مدافع راست ایرانی خود پیوستند.

این گل توجه مهمترین رسانه فوتبالی کرواسی، vecernji، را هم به خود جلب کرد و آنها به سراغ برانکو ایوانکوویچ رفتند که او را به پرسپولیس ب رد و سپس هم مقدمات انتقالش به کرواسی را فراهم کرد.

برانکو در مورد ظهور محرمی در سطح اول فوتبال آسیا می گوید: «در 20 سالگی او را در یک بازی لیگ قهرمانان قرار دادم، سپس یک ملی پوش را از تیم بیرون کردم چون به محرمی و ویژگی های او اعتقاد داشتم. او اخلاق کاری و حرفه ای دارد.» اشاره برانکو به نیمکت نشینی رامین رضاییان در لیگ شانزدهم و استفاده از صادق محرمی است که واکنش های بسیاری را به دنبال داشت.

1879005

سرمربی سابق پرسپولیس در مورد عملکرد محرمی در دینامو اینطور نظر می دهد: «او در دینامو خیلی کم استفاده شد و این نظر من است. او پتانسیل فوق العاده ای دارد و هنوز هم می تواند یک انتقال خوب داشته باشد. یک مدافع مدرن و بازیکن باشگاه های بزرگ است، او می تواند در سطح بالایی بازی کند زیرا سریع و مسئولیت پذیر است. اما خوشحالم برای آن گل در دینامو، برای پسر استثنایی با شخصیتی عالی، او حتی بعد از این همه سال تسلیم نمی شود و در حال حاضر برای پنجمین سال در دینامو حضور دارد. زیباترین چیز برای من این بود که شور و شوق هم تیمی های او را ببینم، آنها مشخصا صادق [محرمی] را بسیار دوست دارند.»

چطور هیچ وقت در پرسپولیس و تیم ملی گل نزد؟
برانکو: گلزنی از پست مدافع خیلی آسان نیست، حالا او کمی بیشتر خودش را آزاد کرده و توانایی هایش را نشان داده است. احتمالا از این گل ها برای او بیشتر خواهد بود.

چگونه او ابتدا به دینامو آمد؟ می دانیم که شما هم در آن انتقال نقش داشتید.
برانکو: دستهایم را روی هم گذاشته بودم، او را به مامیچ توصیه کردم، کلیپ فرستادم، بعد مامیچ با من تماس گرفت و خوشحال بود و ولاک، دستیارش، برای تماشای او در چند مسابقه به ایران آمد اما در نهایت همه چیز به عهده نماینده محرمی و دینامو بود.

ایوانکوویچ در واکنش به این سوال که آیا همچنان نظرش این است که محرمی 10 میلیون یورو می ارزد؟ اینطور پاسخ می دهد: «برای من با اینکه کم استفاده شده بود، خرید قابل توجیهی شد.» اما بخش بعدی صحبتهای برانکو، از یک ماجرای جالب پرده برمی دارد. پیشنهاد او به دیناموزاگرب برای جذب مهدی طارمی که با مخالفت این باشگاه همراه شد.

او توضیح می دهد: «خب من به آنها پیشنهاد مهاجم هم دادم و مهدی طارمی که  الان بهترین گلزن لیگ پرتغال است مثلا در این فصل 21 گل برای پورتو به ثمر رساند را معرفی کردم اما وقتی به کسی در اروپا از ایران پیشنهاد می دهید، می گوید نه البته یکی شما را باور می کند...»

1879006

این شاید ناگفته جالب ایوانکوویچ باشد که تاکنون به زبان نیاورده بود. طارمی در پایان لیگ چهاردهم، پانزدهم و شانزدهم در مسیر جدایی از پرسپولیس قرار داشت اما هرگز دیناموزاگرب به عنوان یکی از مقاصد احتمالی او معرفی نشد که حالا مشخص شده به دلیل مخالفت باشگاه آبی پوش کرواسی بوده است. به هر حال شاید اگر آنها به جای ریزه اسپور، الغرافه و ریوه آوه طارمی را جذب می کردند، حالا او سرنوشت متفاوتی داشت و شاید دینامو هم به سودی سرشار از فروش این بازیکن رسیده بود.

برانکو در دفاع از عملکرد محرمی ادامه می دهد: «با این حال هیچ مربی نمی تواند از محرمی گله کند، او آنقدر که من فکر می کردم بازی نکرد اما در فاز اول استویانوویچ فیکس بود. خوب، بیشچان اکنون برای هر دو مدافع خود جا پیدا کرده است، ریستوفسکی یک استاپر عالی بازی می کند و محرمی در سمت راست است. اما به یاد داشته باشید که محرمی چگونه در آن مسابقه در اسپلیت بازی کرد، او فوق العاده بود. یادم می آید که بعد از آن بازی بزرگش، سرمربی هایدوک گفت محرمی می تواند در بارسلونا بازی کند.»

آیا او مثل طارمی یک ستاره است؟ برانکو اینطور پاسخ می دهد: «نه، او پسر بسیار متواضع و کم حرف است، مثل طارمی در شبکه های اجتماعی فعال نیست، یک پسر معمولی است که همه به او احترام می گذارند. اما ستاره ای مثل طارمی نیست.»

منبع: ورزش سه