بازدید رئیس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی و استاندار از پروژه های آبرسانی در شهرستان ابوموسی/پیش بینی افزایش یک هزار متر مکعبی آب شیرین کن ابوموسی

رئیس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی به همراه استاندار هرمزگان از روند اجرای پروژه های آبرسانی شهرستان ابوموسی در استان هرمزگان بازدید کرد. ...
{ @context : https://schema.org/ , @type : CreativeWorkSeries , name : بازدید رئیس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی و استاندار از پروژه های آبرسانی در شهرستان ابوموسی/پیش بینی افزایش یک هزار متر مکعبی آب شیرین کن ابوموسی , aggregateRating : { @type : AggregateRating , ratingValue : 5 , bestRating : 5 , ratingCount : 62 } }

به گزارش خبرگزاری برنا هرمزگان، رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با قدردانی از توجه آبفا نسبت به افزایش ظرفیت آبرسانی به ابوموسی تصریح کرد: شهرستان ابوموسی یکی از جزایر استراتژیک کشور است باید مورد توجه قرار گیرد.

مهدی دوستی استاندار هرمزگان نیز با تشریح اقدامات انجام شده، افزود: سال گذشته با هدف بررسی وضعیت آبرسانی ابوموسی بازدید و جلساتی برگزار شد که یکی از برنامه ها افزایش ظرفیت ذخیره آب بود که خوشبختانه محقق شد و عملیات احداث یک باب مخزن با ظرفیت ۲ هزار متر مکعب در حال احداث است.

عبدالحمید حمزه پور مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان نیز در این بازدید با قدردانی از توجه رئیس کمیسون اصل نود به پروژه های آبرسانی تصریح کرد: توجه دولت به اجرای پروژه های آبرسانی باعث شده تا پروژه های شاخصی در هرمزگان اجرا شود که با حمایت استاندار هرمزگان باعث شد مناطق پرتنش زیادی به آب پایدار دست پیدا کنند.

وی در تشریح اقدامات انجام شده و در دستور کار آبفا  برای تامین نیاز آبی ابوموسی افزود: علاوه بر افزایش ظرفیت ذخیره به میزان ۲ هزار متر مکعب در قالب احداث مخزن با پیشرفت فیزیکی ۴۰ درصد و اعتبار ۳۰۰ میلیارد ریال؛ پیش بینی افزایش یک هزار متر مکعب شیرین سازی نیز شده است که عملیات احداث آن در آینده نزدیک آغاز می شود.

مدیرعامل آبفا همچنین به وارد مدار شدن ظرفیت یک هزار متر مکعبی آب شیرین کن به تنب بزرگ اشاره کرد و گفت: این ظرفیت تابستان امسال وارد مدار بهره برداری می شود.

وی ادامه داد: یک باب مخزن جدید نیز به ظرفیت ۲ هزار متر مکعب نیز با پیشرفت ۴۰ درصد در تنب بزرگ در حال احداث است.

انتهای پیام/  

منبع: برنا