نیاز کشور به حضور نیروهای انقلابی، جوان و پرانگیزه ضروری است

نماینده ولی فقیه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس با اشاره به مساله کمیت و کیفیت نیروهای انسانی در حوزه وزارت خارجه که رهبر معظم انقلاب به آن اشاره داشتند، گفت: در دیپلماسی کشورمان برای موفقیت در عرصه سیاست خارجی نیاز به نیروهای انقلابی، قوی، جوان و پرانگیزه داریم. ...

به گزارش خبرگزاری برنا هرمزگان، حجت الاسلام و المسلمین محمد عبادی زاده در خطبه های این هفته نماز جمعه بندرعباس اظهار داشت: به طور قطع این نیروهای قوی و انقلابی هستند که سیاست خارجی ایران را تنظیم می کنند و موجب موفقیت کشورمان در عرصه سیاست خارجی می شوند.

وی بیان کرد: امروز به دنبال جانمایی اقتدار، عزت و جایگاه انقلاب اسلامی ایران در دنیای معاصر هستیم که این ها نیز با صبر و ایستادگی ملت ایران محقق می شود و این وعده الهی است.

امام جمعه بندرعباس همچنین با اشاره به اینکه آمریکایی ها می خواهند پرونده جنگ های منطقه ای برای منفعت بردن از آن، همیشه باز باشد، تصریح کرد: آمریکایی ها و ایادی اش بدانند دیگر جایی در منطقه غرب آسیا ندارند و این آخرین نفس های یک انسان غریق است که دارد دست و پا می زند.

 

وی گفت: دنیا در حال نظم نوین جهان است اما نه از جنس آن چیزی که آمریکایی ها اعلام کردند، نظم نوینی که جهان را از تک قطبی بیرون می آورد و در این نظم جهانی کشورمان با اقتدار و اتکا به ملت مقتدر، جایگاه خود را در نسل نوین معالادت جدید جهانی پیدا می کند.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی زاده با اشاره به عملیات غرورآفرین نیروهای دریایی کشورمان نیز گفت: حرکتی که برادران نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی در آب های بین المللی برای نخستین بار در تاریخ ایران به ثبت رساندند، تاکنون سابقه نداشته است.

وی ابراز کرد: این اوج عزت و اقتدار نیروی دریایی کشورمان است که در آبهای بین المللی و دور دنیا انجام دادند و توانستند با اقتدار و عزت پیام ملت ایران را به گوش جهانیان برسانند و با عظمت به کشورمان برگردند.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان تصریح کرد: امروز سپاه مقتدر ما در آبهای دریایی منطقه ای و بین المللی حضور مقتدرانه دارد که این ها همه بشارت الهی است.

امام جمعه بندرعباس همچنین با اشاره به فصل گرما و مصرف انرژی، از مردم خواست در مصرف آب و برق صرفه جویی داشته باشند تا تابستان امسال را همچون سال گذشته با خوبی و بدون خاموشی پشت سربگذاریم.

 

حجت الاسلام و المسلمین عبادی زاده ادامه داد: مساله مصرف انرژی یکی از مشکلات جامعه ماست که در این راستا وزارت نیرو همچون سال گذشته مشوق هایی را برای مشترکان صرفه جو قرار داده شده است که در تابستان امسال به مردم ارائه می شود.

 

وی گفت: حتی ممکن است در اثر صرفه جویی هزینه های آب و برق مشترکان به صفر برسد که هم به نفع خود مردم و هم به نفع نظام است؛ چرا که دیگر با مشکل قطعی برق مواجه نمی شویم و هم می توانیم مازاد آن را به کشورهای دیگر صادر کنیم و ارزآوری داشته باشیم.

منبع: برنا