نصب ۱۸ اخطاریه برای املاک خطرآفرین در ۵ ماه نخست سال جاری

شهردار قزوین خبر داد: ...

مهدی صباغی در گفت وگو با خبرنگار ایمنا، اظهار کرد: ۱۸ پلاکارت اخطاریه برای املاک خطرآفرین در پنج ماه نخست سال جاری توسط ناحیه امامزاده حسین ع در راستای تأمین امنیت شهروندان نصب شد.

وی افزود: کارشناسان ناحیه امامزاده حسین ع در بازدید از محلات مختلف، املاک خطرساز و در حال ریزش را شناسایی کردند و با نصب بنر اخطاریه به صاحبان و مالکان این املاک برای رفع کردن خطر، اخطار دادند.

شهردار قزوین با اشاره به ماده ۱۱۰ و بند ۱۴ قانون ۵۵ شهرداری ها، خاطرنشان کرد: بر اساس ماده ۱۱۰، شهرداری می تواند وضعیت زمین و بناهای مخروبه نامناسب یا نیمه تمام که در خیابان، کوچه یا میدان قرار گرفته است و منافی با پاکی و زیبایی شهر یا موازین شهرسازی باشد را به مالک اخطار دهد.

صباغی اضافه کرد: در صورت مراجعه نکردن مالکان یا تمکین از قانون، معاونت خدمات شهری شهرداری این منطقه به رفع خطر موارد اقدام می کند.

وی تصریح کرد: با توجه به این که ساختمان های مخروبه محلی برای انباشت زباله، شیوع بیماری های عفونی و ایجاد منظره نازیبای محیط شهری می شود، شهرداری ابتدا به صاحبان این نوع بناها اخطار می دهد و در صورت توجه نکردن به اخطار، شهرداری نسبت به رفع خطر ساختمان مربوطه اقدام می کند.

شهردار قزوین از ابلاغ ۴۵ مورد اخطار برای تخریب یا پلمب ساخت وسازهای غیرمجاز و اجرای حکم در منطقه دو قزوین در راستای پیگیری امور شهروندان خبر داد و گفت: از مجموع پرونده های اجرای احکام منطقه دو شهرداری قزوین در مردادماه، یک مورد مربوط به اجرای حکم تخریب ساخت وساز غیرمجاز و یک مورد مربوط به اجرای حکم جریمه است.

صباغی افزود: مردادماه سال جاری ۲۲ پرونده به واحد اجرای احکام ارجاع داده شد که در میان آن ها یک مورد اعاده به وضع سابق یا تخریب در داخل شهر و دو مورد پلمب ساختمان غیرمجاز دیده می شود.

منبع: ایمنا