عملیات اجرای هزار متر مربع گلخانه دانشگاه آزاد رودان در ایستگاه پایانی

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودان اعلام کرد که عملیات اجرای یک‌هزار متر مربع گلخانه این دانشگاه مراحل پایانی را می‌گذراند و به‌زودی این فضا مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد. ...

حسن داوری در گفت وگو با خبرنگار گروه استان های خبرگزاری علم و فناوری آنا اظهار کرد: رودان قطب کشاورزی استان هرمزگان محسوب می شود و اقتصاد و معیشت اکثر ساکنان با کشاورزی و باغداری پیوند دارد؛ بنابراین طبیعی است تربیت نیروی توانمند و ماهر در این حوزه به توسعه بخش کشاورزی کمک می کند.

وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودان با دو هدف عمده مهارت آموزی، توسعه تحقیقات و پژوهش ها ی کشاورزی و توسعه درآمد های پایدار غیرشهریه ای اقدام به ایجاد گلخانه کرد، دراین راستا توسعه فضای گلخانه دانشگاه در دستورکار قرار گرفت.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودان با تشریح روند توسعه گلخانه بیان کرد: این دانشگاه عملیات اجرای یک هزار متر مربع گلخانه مراحل پایانی را می گذراند و به زودی این فضا مورد بهره برداری قرار می گیرد، ضمن اینکه طرح توسعه ۵ هزار متر مربعی گلخانه دانشگاه در هیئت امنای استان مورد تصویب قرار گرفته، امیدواریم امسال عملیات اجرایی آن آغاز شود.

داوری با اشاره به مزایای کشت گلخانه اظهار کرد: ایجاد فضای گلخانه برای دانشگاه بیشتر کاربرد تحقیقاتی دارد که می تواند برای کشاورزان و فعالان این بخش هم سودمند باشد؛ اما از طرفی کشت گلخانه مزایای فراوانی دارد که می توان به پیشگیری از آفات و عدم استفاده از آفت کش ها، محافظت کشت در مقابل تغییرات آب و هوایی امکان استفاده از تکنیک های جدید کشاورزی، کیفیت محصولات، صرفه جویی در مصرف آب و انرژی، کمک به رشد اقتصاد محلی و افزایش میزان تولید محصول در واحد سطح اشاره کرد.

به گزارش آنا، دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودان با اجرای طرح کشت لیموترش، آزمایشگاه خدمات تخصصی آب و خاک، تولید بذر هیبرید، توسعه سایت گلخانه و ایجاد مرکز تحقیقات لیموترش به عنوان یکی از واحد های دانشگاهی فعال در حوزه تحقیقات و پژوهش های کشاورزی در استان هرمزگان محسوب می شود.

انتهای پیام/

منبع: آنا