رأفت: شرایط رونالدو برعکس مسی است

پایان رأفت در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری آنا، در خصوص دیدار پرسپولیس و النصر عربستان در هفته اول مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا اظهار داشت: احساسم این است ما هنوز به شیوه سنتی عمل می کنیم. پرسپولیس بعد از ۲۰ روز دوباره بازی می کند در حالی که النصر سه روز قبل از این بازی در لیگ حرفه ای عربستان بازی کرده و در شرایط مسابقه است. پرسپولیس برای حفظ امادگی علاوه بر تمرینات مستمر بازی های دوستانه هم انجام داده اما دیدارهای رسمی بیشتر یک تیم را در جریان مسابقه نگه می دارد. 

النصر دو بازی بیشتر از پرسپولیس انجام داده

وی ادامه داد: پرسپولیس نیاز به شرایط ذهنی مسابقه رسمی دارد. النصر با وجود ازیکنان خوب خود و برنامه ریزی منمی که برای این تیم شده قبل از فیفادی بازی کرد و همان طور که گفتم سه روز پیش هم بازی داشت. آنها دو بازی بیشتر از پرسپولیس انجام داده اند و و چهره های شاخصی دارند که در ردس انها کریستیانو رونالدو و سایدو مانه هستند. البته خط دفاع خود را با آوردن آیمریک لاپورته و الکس تلس تقویت کرد. الکساندر میتروویچ، تالیسکا و اوتاویو هم در این تیم هستند. به طور کل در خط هافبک و حمله شرایط بسیار خوبی دارد و از وینگرهای آماده ای هم بهره می برد. النصر درون زمین نمی تواند بیشتر از پنج لژیونر داشته باشد و این موضوع به سود نماینده ما واهد بود ولی سرمربی تیم می تواد از دیگر لژیونرهای آماده خود به عنوان یار تعویضی به جای یک لژیونر دیگر استفاده کند. 

فوتبالی سنتی داریم و از رقبا جا می مانیم

پیشکسوت تیم پرسپولیس خاطرنشان کرد: ما با دنبال کردن فوتبال به شکل سنتی عملا از دیگر رقبا جا می مانیم. نباید به خاطر تیم ملی و لیگ قهرمانان آسیا بازی های لیگ برتر را به عقب بیندازیم. یک هفته زودتر بازی ها را تعطیل می کنیم در حالی که باید به فکر فوتبال حرفه ای باشیم. اگر به فکر فوتبال حرفه ای نباشیم پیشرفتی نمی کنیم. الان میزان آمادگی پرسپلیس برای بازی با النصر مشخص نیست و در حالی که النصر بلافاصله بعد از بازی با نماینده کشورمان به عرببستان می رود تا د رلیگ داخلی بازی کند بازی پرسپولیس با استقلال به تعویق افتاده و این موضوع بازهم باعث جا ماندن ما از حریفان آسیایی می شود. علیرضا بیرانوند هم احتمالا با زور درد بازی می کند که اگر این اتفاق رخ دهد امکان تشدید آسیب دیدگی وی زیاد است. امیدوارم وضعیت چمن ورزشگاه به شکلی باشد که دو تیم بتوانند بدون دردسر بازی کنند و در غیاب هواداران، نتیجه خوبی برای پرسپولیس به دست آید.

رونالدو الگوی خوبی است

رأفت در خصوص اینکه ازدحام طرفداران کریستیانو رونالدو در فرودگاه و هتل محل اقامت این بازیکن، بازتاب عجیبی پیدا کرده، عنوان کرد: رونالدو ۲۵ سال است که در سطح اول فوتبال جهان حضور دارد و یک بازیکنی تمام حرفه ای است. بحث ملی است و کل دنیا او را دوست دارند، چون علاوه بر آنکه یک فوتبالیست عالی است انسان بسیار خوبی بوده و الگوی خوبی برای تمامی فوتبالیست های نوجوان و جوان می تواند باشد. من هم اگر به مراسم استقبال از او دعوت می شدم در این مراسم حاضر می شدم. رونالدو ۸۰ درصد زحمت و تلاش است و ۲۰ درصد استعداد در حالی که برای لیونل مسی شرایط برعکس است. برای همین مردم صف کشیدند و ازدحام کردند تا رونالدو را از نزدیک ببینند.

انتهای پیام/

منبع: آنا