آیین نکوداشت ۵ هزار پیشکسوت دفاع مقدس در کرج برگزار شد

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان البرز گفت: همزمان با سراسر کشور و در آستانه هفته دفاع مقدس، هفتمین آیین تجلیل و تکریم از پیشکسوتان دفاع مقدس روز چهارشنبه در تالار شهیدان نژادفلاح کرج در استان البرز برگزار شد. ...

به گزارش خبرگزاری برنا از استان البرز،سردار سرتیپ دوم پاسدار «ابوالفضل اسلامی»  در  آیین هفتمین تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس استان البرز اظهار کرد: تجلیل از ایثارگران و یادگاران دفاع مقدس کمترین کاری است که می توان در جهت گرامیداشت حماسه بزرگی که آن ها خلق کرده اند؛ انجام داد.

وی ادامه داد: این آیین به مناسبت بزرگداشت چهل وسومین سالگرد دفاع مقدس و به منظور پاسداشت ارزش های سراسر شکوه و حماسه دفاع مقدس، از مجاهدت و حماسه آفرینی ایثارگران و پیشکسوتان دفاع مقدس و مقاومت در استان البرز برگزار شده است.

سردار اسلامی گفت: هر آنچه در جهت تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس که قهرمانان واقعی این کشور هستند انجام دهیم هرگز جبران حماسه بزرگی که آنها با جان خویش رقم زده اند را نخواهد کرد، افزود: هفته دفاع مقدس فرصت مناسبی است تا از مجاهدت های ایثارگران و پیشکسوتان تجلیل به عمل آید و البته تجلیل ازاین ایثارگران و قهرمانان نباید محدود به روز و ماه شود بلکه همواره باید قدردان جانفشانی آنها باشیم که با جانشان عزت، سربلندی و آزادی کشور را تضمین کردند.

این مقام مسئول هفته دفاع مقدس را وعده گاهی دانست برای پیمان دوباره با خون شهدا و اظهار کرد: باید همیشه در خاطر داشته باشیم که آرامش امروز ما مرهون مجاهدت قهرمانانی است که در برابر دشمن سینه سپر کردند تا ما آزادانه زندگی کنیم و امروز نیز وظیفه ما است که ادامه دهنده راه آنها باشیم.

اسلامی تصریح کرد: ایثار، شجاعت، استقامت و فداکاری مردم همیشه در صحنه ایران توطئه های دشمنان را نقش برآب کرده است چرا که امروز با اقتدار در برابر دشمنان نظام و اسلام ایستادگی کرده ایم.

وی دوران دفاع مقدس را از برهه های پر افتخار و عزتمند ایران اسلامی در طول تاریخ دانست که به هیچ وجه از اذهان ایرانیان پاک نمی شود و تصریح کرد: آن دوران یادآور رشادت ها، جانفشانی ها و دفاع جانانه ملت ایران در مقابل دشمنان کشور بود و حماسه های بی نظیری در آن سالها خلق شد.

IMG_20230920_132746_272

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان البرز اضافه کرد: اگر امروز ایران با اقتدار و عزتمند است و دشمنان نمی توانند هیچ اقدامی علیه آن انجام دهند، حاصل استقامت و هوشیاری مردم در دوران دفاع مقدس و پس از آن است.

در هفتمین آیین تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس و مقاومت استان البرز که با حضور گسترده خانواده شهدا، ایثارگران، جانبازان و آزادگان استان البرز برگزار شد از پنج هزار نفر در این عرصه در مرکز استان البرز و شهرستان های استان تجلیل شد.

آیین متمرکز کشوری تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس و مقاومت با سخنرانی رهبر معظ م انقلاب اسلامی برگزار شد که این سخنرانی به صورت ویدئو کنفرانسی به صورت مستقیم در آیین تجلیل سراسر کشور پخش شد.

IMG_20230920_132743_680IMG_20230920_132735_274

منبع: برنا