جمع آوری پسماندهای ساختمانی اماکن آموزشی قزوین در آستانه سال تحصیلی

شهردار قزوین خبر داد: ...

مهدی صباغی در گفت وگو با خبرنگار ایمنا از لکه گیری و مرمت دو هزار و ۴۰۰ مترمربع از معابر ناحیه مهدیه منطقه سه شهرداری در مردادماه سال جاری خبر داد و اظهار کرد: عملیات آماده سازی معبر فرعی خیابان چهارباغ واقع در منطقه چهار با هدف ارائه خدمات بهتر به شهروندان ادامه دارد.

وی افزود: مراحل پایانی عملیات بیس ریزی در معبر فرعی چهار باغ به مساحت ۱۶۰۰ مترمربع در حال انجام است.

شهردار قزوین از اجرای منهول جاده کندروی اسماعیل آباد واقع در ناحیه عظیمیه منطقه سه شهرداری خبر داد و خاطرنشان کرد: جمع آوری و هدایت آب های سطحی شامل احداث منهول و لوله گذاری و ساخت دریچه های آبریز است که با انجام آن مشکل آب گرفتگی معابر به طور کامل رفع می شود.

صباغی اضافه کرد: در ناحیه منفصل شهری چوبیندر منطقه یک شهرداری، اقدامات زیربنایی و عملیات لوله گذاری با هدف دفع و هدایت آب های سطحی در زمان بارندگی به طول ۲۰۰ متر و با اعتبار ۱۵ میلیارد ریال در حال اجرا است.

وی ادامه داد: نبود برنامه ریزی صحیح برای جمع آوری و هدایت آب های سطحی موجب افزایش هزینه ها برای مقابله با اثر آب در مواقع بحرانی می شود.

شهردار قزوین از آغاز عملیات دیوارچینی ساختمان ناحیه شهید بابایی توسط شهرداری منطقه دو قزوین خبر داد و تصریح کرد: ساختمان ناحیه شهید بابایی پارک الغدیر به منظور ارتقای کیفیت خدمات شهرداری به شهروندان در حال احداث است.

صباغی تاکید کرد: اجرای این پروژه با هدف رضایتمندی شهروندان و ارائه خدمات بهینه به آن ها دنبال می شود، پیش از این نیز عملیات جاگذاری تیرچه و سفال سقف این ساختمان انجام شده است.

وی با اشاره به جمع آوری پسماندهای ساختمانی اماکن آموزشی در آستانه سال جدید تحصیلی، گفت: این عملیات توسط عوامل اجرایی ایستگاه شماره سه خدمات مدیریت پسماند شهرداری قزوین در قالب طرح بهار دانش در دست اجرا است.

شهردار قزوین با بیان اینکه عملیات تراش آسفالت و روکش ماشینی آسفالت به صورت شبانه روزی در سطح معابر ناحیه مهدیه ناحیه سه شهرداری ادامه دارد، افزود: در این نوبت ضلع شرقی بلوار شهید سلیمانی، حدفاصل پل شهید مطهری تا چهارراه صداوسیما روکش آسفالت شد.

صباغی اظهار کرد: اجرای عملیات دیوارکشی و محصورسازی زمین های خالی در سطح منطقه سه با هدف ساماندهی و مناسب سازی اماکن مخروبه و زمین های رها شده برای جلوگیری از اقدامات بزهکارانه معتادان و جلب رضایت شهروندان در دستور کار شهرداری قرار دارد.

وی با بیان اینکه عملیات بهسازی معابر اصلی و فرعی ناحیه مهدیه در منطقه سه شهرداری از جمله محله آبگیلک، خیابان های مهتاب و شکوفه ادامه دارد، خاطرنشان کرد: مردادماه امسال بیش از دو هزار و ۴۰۰ مترمربع از معابر ناحیه مهدیه مرمت شد.

منبع: ایمنا