جوان هرمزگانی جان سه انسان را نجات داد

رییس واحد اهدای عضو دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از اهدای کبد و کلیه یک جوان ۳۰ ساله هرمزگانی به سه نفر خبر داد. ...

به گزارش خبرگزاری برنا هرمزگان، محمود حسین پور روز شنبه در این باره اظهار کرد: احمد صالحی سودروئی، جوان ۳۰ ساله، اهل روستای گچین و پدر یک فرزند، در تاریخ ۱۸ شهریور به علت تصادف با موتور سیکلت دچار ضربه به سر شده و برای درمان به بیمارستان شهید محمدی بندرعباس منتقل و تحت مراقبت های ویژه قرار گرفت.

وی ادامه داد: با توجه به ضربه وارد شده به سر این جوان، مغز وی دچار خونریزی و در نهایت در تاریخ ۲۶ شهریور مرگ مغزی توسط پزشکان متخصص تایید شد.

رییس واحد اهدا عضو هرمزگان دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان اضافه کرد: بعد از تایید مرگ مغزی و رضایت خانواده ایثارگر صالحی سودروئی برای اهدای اعضا بدن عزیزشان به بیماران نیازمند عضو پیوندی، هماهنگی لازم جهت اعزام جراح از مرکز پیوند جنوب غرب انجام شد.

حسین پور بیان کرد: جراح از بیمارستان بوعلی شیراز به بیمارستان شهید محمدی اعزام و کبد و ۲ کلیه این جوان در اتاق عمل این بیمارستان برداشته و برای پیوند به بیماران نیازمند عضو پیوندی، به شیراز منتقل شد.

وی ضمن قدردانی از خانواده صالحی سودروئی برای انجام این کار ارزشمند و خدا پسندانه و طلب آمورزش برای آن مرحوم، افزود: خانواده صالحی سودروئی از خانواده های اهل تسنن بوده که همچون سایر همشهریان سنی مذهب، دارای روحی والا هستند.

انتهای پیام

منبع: برنا