هیئت ا منایی اداره شدن اماکن گردشگری مطالبه عمومی است

به گزارش خبرگزاری ایمنا از شیراز، محمدرضا هاجری امروز _یکشنبه بیست و یکم آبان_ در یکصدوسی وپنجمین جلسه صحن علنی شورای اسلامی شهر شیراز اظهار کرد: هیأت ا منایی اداره شدن اماکن گردشگری همچون آرامگاه سعدی و حافظ مطالبه عمومی است و مدت ها ابلاغ هیأت ا منایی اداره کردن این اماکن به فارس، رسیده و لازم است این موضوع عملیاتی شود تا به وضع نامطلوب فعلی پایان داده شود.

وی افزود: نمی توان قبول کرد که مدیریت شهری احیاگر فضاهای سبز این مجموعه ها باشد اما در اداره آن ها هیچ نقشی نداشته باشد.

عضو شورای اسلامی شهر شیراز اضافه کرد: واریز کردن جرایم گران فروشی توسط تعزیرات حکومتی به خزانه کل، منطقی نیست و مدیران استان فارس و مجمع نمایندگان لازم است به این حوزه ورود داشته تا کل جرایم تعزیرات حکومتی شیراز را به حساب های شهر واریز یا بازگرداننده شود.

هاجری با اشاره به اینکه نمی توان قبول کرد گران فروشی در شیراز اتفاق بیفتد و جریمه کار برای جبران در شهر نماند و به خزانه کل واریز شود، تصریح کرد: جرایم حق همه شهروندان است که با گران فروشی مواجه بوده و باید جرایم در شهر مانده و هزینه شود.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به توصیه های مکرر مقام معظم رهبری مبنی بر تهیه پیوست های فرهنگی برای تمام طرح های بزرگ در شهر شیراز، تهیه پیوست ها به منظور حفظ محوریت سومین حرم ضروری است و تمام مسئولان تصمیم ساز و تصمیم گیر شهر نباید از این ضرورت غافل شوند.

عضو شورای اسلامی شهر شیراز ادامه داد: مسئولان و مدیران در تصمیم سازی و تصمیم گیری های فرهنگی، مردم را کنار گذاشته و فقط از بالا تصمیمات اتخاذ می شود و نظرات و مواضع مردم در تصمیمات کمترین نقش را دارد و این در حالی است که علت تمام ناکامی ها و ناتوانی ها همین بی بهرگی از نظرات مردم بوده است.

هاجری همچنین در نطق پیش از دستور خود موضوع جلوگیری از تغییر کاربری فضاهای فرهنگی، مذهبی، درمانی، سبز و آموزشی در کمیسیون ماده ۵ را درخواست کرد و گفت: لازم است در صورت ضرورت تغییر کاربری ها به تجاری - مسکونی، درآمدهای به دست آمده در صندوق خاص و ویژه نگهداری و تنها صرف تکمیل و تقویت کاربری هایی شود که تغییر کاربری داشته اند.

وی گفت: در حال حاضر بعضی از فضاهای آموزشی با پرداخت چند صد میلیون تومان، برگ عدم نیاز گرفته و به راحتی تغییر کاربری پیدا می کنند.

عضو شورای اسلامی شهر شیراز اظهار کرد: بسیاری از فضاهای خدماتی که تغییر کاربری داشتند به منظور به دست آوردن ارزش افزوده و خلق و تولید درآمد بیشتر که گاهی پیگیر تغییرات صاحبان املاک بوده و اغلب دستگاه های حکومتی بوده است.

منبع: ایمنا