آغاز پروژه ساماندهی و تامین روشنایی محور ورودی تخت جمشید

مدیرکل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان فارس خبرداد ...

به گزارش خبرگزاری ایمنا و به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس، محمد ثابت اقلیدی امروز_ شنبه چهاردهم بهمن_ بر اهمیت و سرعت عمل در اجرای پروژه ساماندهی و تأمین روشنایی محور ورودی تخت جمشید تاکید و اظهار کرد: این پروژه با اعتبار بالغ بر ۷۰ میلیارد ریال با مشارکت و همکاری اداره کل راهداری استان فارس، سازمان برنامه و بودجه، استانداری فارس، اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس، فرمانداری شهرستان مرودشت و پایگاه میراث جهانی تخت جمشید از ۱۲ بهمن ماه در قالب یک پروژه همکاری مشترک آغاز شده است.

وی هدف از این پروژه مشترک را آماده سازی محور ورودی تخت جمشید برای گردشگران در ایام نوروز ۱۴۰۳ اعلام کرد و افزود: در این پروژه روکش آسفالت به طول ۳ کیلومتر به عرض ۳ متر در دو طرف محور ورودی تخت جمشید همراه با تأمین برق و روشنایی محور ورودی تخت جمشید انجام می شود.

نخستین محموله کمک های خیرین به مجموعه میراث جهانی تخت جمشید رسید

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس همچنین از اهدا نخستین محموله کمک های خیرین به مجموعه میراث جهانی تخت جمشید خبر داد و تصریح کرد: در پی درخواست و فراخوان اعلام شده در خصوص لزوم لوله گذاری جهت دفع آب های سطحی در محور ورودی تخت جمشید، یک خیر شیرازی محموله ای به ارزش ۴ میلیارد ریال شامل لوله های GRP به تخت جمشید اهدا کرد.

ثابت اقلیدی افزود: با توجه به اینکه عملیات اجرایی روکش آسفالت هم زمان در این محور در حال انجام است عملیات لوله گذاری این محور بسیار حائز اهمیت بوده و در روند ساماندهی محور ورودی کمک بسزایی خواهد کرد.

وی اضافه کرد: پایگاه میراث جهانی در نظر دارد این لوله ها را در مسیر کانال دفع آب های سطحی محور ورودی و پارکینگ تخت جمشید جاگذاری کند که با نصب این لوله ها اقدامات اولیه ساماندهی و پوشش کانال مقابل ورودی تخت جمشید آغاز می شود.

منبع: ایمنا