خشم هواداران از قیمت بلیت ها/ باشگاه مهمانان ویژه اش را بیشتر از هواداران وفادارش دوست دارد

چلسی با معرفی بلیتی که گمان می رود گران ترین بلیت بازی در تاریخ لیگ برتر باشد، جنجال به پا کرده است.

برای صندلی های پشت جایگاه مائوریسیو پوچتینو در دیدار آتی مقابل منچستریونایتد در ماه آوریل قیمت سرسام آور ۵۰۰۰ پوندی ۶۳۰۰ دلار تعیین شده و این موضوع خشم هواداران را برانگیخت. تاد بولی و مقامات باشگاه به دلیل قیمت این بلیت، به عنوان بخشی از بسته مهمان نوازی باشگاه، با انتقادات زیادی روبرو شدند.

دام روسو، نایب رئیس بنیاد حامیان چلسی Trust، نسبت به بلیت ۵۰۰۰ پوندی هشدار داد و نگرانی بسیاری از هواداران در مورد افزایش احتمالی قیمت بلیت های فصلی را منعکس کرد. روسو گفت: «۵۰۰۰ پوند مبلغ نگران کننده ای برای خرید بلیت است و بسیاری از حامیان شما استطاعت خرید آن را ندارند، واقعا بد است که این صندلی های تأثیرگذار پشت نیمکت توسط بازدیدکنندگان شرکتی پر شود. تعداد صندلی های عمومی در استمفوردبریج کمتر و کمتر می شوند و بسیاری از هواداران احساس می کنند که باشگاه مهمانان ویژه را بر هواداران وفادار خود ترجیح می دهد. رکوردشکنی قیمت های حق پخش به وضوح درآمد روز مسابقه را افزایش داده و ما صمیمانه امیدواریم که این درآمد اضافی هنگام تصمیم گیری در مورد قیمت بلیت فصلی در نظر گرفته شود.»

همچنین گزارش شده که مقامات باشگاه های رقیب در لیگ برتر نیز از استراتژی قیمت گذاری چلسی شوکه شده اند. به گزارش تلگراف: «هیچ بلیتی گران تر از ۵۰۰۰ پوند در لیگ وجود ندارد.»

با وجود قیمت گزاف، هدف چلسی بهبود تجربه روز مسابقه برای هوادارانی است که این بسته ویژه را انتخاب می کنند. این باشگاه به تماشاگران وعده یک نقطه دید منحصر به فرد در فاصله چند متری پوچتینو و تیمش را می دهد. علاوه بر این، دارندگان بلیت این فرصت را خواهند داشت که از بازیکنان هنگام ورود به استمفوردبریج استقبال کنند، شاهد گرم کردن قبل از بازی از کنار زمین باشند، و از مهمان نوازی انحصاری باشگاه چلسی قبل و بعد از بازی لذت ببرند.

منچسترسیتی قبلا رکورد بالاترین قیمت پکیج روز بازی را با قیمت ۴۲۰۰ پوند ۵۳۰۰ دلار در اختیار داشت و وستهم یونایتد بلیت ۴۰۰۰ پوندی ۵۱۰۰۰ دلار را به همراه هلیکوپترسواری بر فراز آسمان لندن ارائه می دهد.

علاوه بر نگرانی در مورد قیمت بلیت، مالکیت چلسی به دلیل استفاده از صندلی های این بخش از ورزشگاه برای اهداف تبلیغاتی با انتقاداتی روبرو شده است. اتفاقات اخیر، از جمله تبلیغ فیلم آرگیل و قرار دادن تخت برای یک هوادار در طول بازی زنان، بحث زیادی را در مورد اولویت های باشگاه به راه انداخته است.

بیشتر بخوانید:

گران ترین پکیج های VIP در لیگ برتر برای هواداران/ از پرواز با هلیکوپتر تا سفر به تونل و نشستن کنار جایگاه تیم  اتفاق غیرمنتظره در بازی لیگ برتری؛ چند نفر در طول بازی چلسی - فولام مسواک زدند / این چه کار مسخره ای بود؟ ویدیو منبع: Goal

منبع: خبرورزشی