روند توسعه و آبادانی در آذربایجان‌غربی شتاب یافته است 

استاندار آذربایجان غربی: ...
استاندار آذربایجان غربی گفت: با همکاری و هم افزایی دستگاه های اجرایی، قضایی، نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی و نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، سال گذشته شاهد شتاب روند توسعه و آبادانی مناطق مختلف آذربایجان غربی بودیم و این روند امسال نیز ادامه خواهد داشت.

محمدصادق معتمدیان امروز ۶ فروردین ماه در نخستین جلسه شورای اداری استان در سال جدید با قدردانی از تعامل و همراهی تمامی ارکان نظام در استان در پیگیری روند پیشرفت و آبادانی مناطق مختلف، افزود: با همکاری نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی و مسئولین اجرایی آذربایجان غربی، در دولت سیزدهم شاهد پیگیری مطالبات، تامین اعتبارات و اخذ مجوزهای لازم در سطح ملی در راستای شتاب بخشیدن به توسعه بودیم که اتفاقات بسیار خوبی را برای استان رقم زد.

وی همچنین از اتمام بیش از ۵ هزار پروژه عمرانی نیمه تمام از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون در استان خبر داده و خاطرنشان کرد: توسعه و آبادانی امروز آذربایجان غربی نتیجه تعامل و تلاش مسئولان اجرایی، نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی و امنیت پایدار در منطقه با پشتیبانی دستگاه قضایی و نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی است.

استاندار آذربایجان غربی به تاکید مستمر مقام معظم رهبری به مباحث اقتصادی در نام گذاری شعار سال در چند سال اخیر و نامگذاری سال جدید به نام «جهش تولید با مشارکت مردم» نیز اشاره کرده و افزود: با توجه به اهمیت این موضوع، جهش تولید برای دومین بار از سوی رهبر معظم انقلاب مورد توجه قرار گرفته و این بار اهمیت مشارکت مردم و حضور فعالانه آنان در عرصه تولید مورد تاکید قرار گرفته است.

معتمدیان همچنین با تاکید بر هم اندیشی و همکاری برای استفاده از ظرفیت های استان و مشارکت بیشتر مردم، گفت: رویکرد دولت سیزدهم، مردمی سازی اقدامات بوده در عرصه های مختلف بوده و با توجه به ظرفیت های استان در حوزه های مختلف، زمینه حضور و مشارکت مردم در عرصه های گوناگون و به ویژه در حوزه اقتصادی در سال جاری بیش از گذشته فراهم می شود.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت جذب سرمایه گذار و مشارکت بیشتر مردم برای توسعه استان، افزود: با کاهش فرایندهای اداری، تامین امکانات لازم از جمله زمین مناسب، تسهیلات بانکی و همکاری شرکت های خدمات رسان، زمینه حضور سرمایه گذاران در آذربایجان غربی در سال جدید تسهیل خواهد شد.

استاندار آذربایجان غربی به جذب سرمایه های مردمی برای بهره مندی و رونق بخش تولید نیز اشاره کرد و یادآور شد: خنثی سازی تحریم ها با افزایش تولید ممکن بوده و روان سازی و رفع موانع حضور مردم در حوزه های اقتصادی در دستورکار استان در سال جاری خواهد بود.

معتمدیان همچنین با اشاره به فرارسیدن سال جدید و تعطیلات این ایام، به اجرای طرح های نوروزی در جهت کاهش تصادفات در استان نیز اشاره کرده و افزود: با تلاش های انجام شده، از ابتدای اجرای این طرح تا کنون  شاهد کاهش ۲۰ درصدی تصادف منجر به فوت در مناطق شهری و برون شهری هستیم و امیدواریم با ادامه این روند و آگاه سازی بیشتر مردم و اطلاع رسانی های مناسب و فرهنگ سازی، شاهد کاهش تصادفات در استان تا پایان تعطیلات نوروز باشیم. 

استاندار آذربایجان غربی همچنین از توزیع متوازن اعتبارات در سطح استان خبر داد و افزود: مدیران دستگاه های اجرایی سریعا برای اتمام پروژه ها اقدام کرده و تکمیل پروژه های نیمه تمام با پیشرفت بالا و همچنین اجرای مصوبات سفرهای شهرستانی را در اولویت برنامه های خود قرار دهند.

وی با اشاره به سفرهای شهرستانی و تصویب مصوبات مختلف در مناطق مختلف استان، گفت: در سفرهای شهرستانی هر قولی که به مردم دادیم باید عملیاتی شود و در این زمینه مدیران دستگاههای اجرایی و فرمانداران فعال تر عمل کنند.

انتهای پیام

منبع: ایسنا