ضعف تراکتور مقابل بزرگان؛ ۲ در مقابل ۱۸!

تراکتور در فصل جاری از ۱۸ امتیاز ممکن برابر تیم های مدعی، تنها ۲ امتیاز کسب کرده است.

به گزارش ایسنا، تراکتور و استقلال در چارچوب هفته بیست وپنجم لیگ برتر فوتبال چهارشنبه در ورزشگاه یادگارامام ره به تساوی بدون گل رضایت دادند.

تقسیم امتیازات در تبریز به لطف تساوی پرسپولیس و سپاهان، آبی های پایتخت را با ۵۴ امتیاز در صدر نگه داشت و تی تی ها با ۴۱ امتیاز در رتبه چهارم ابقا شدند اما این تساوی، آمار تامل برانگیزی برای تراکتور برابر تیم های برتر جدول لیگ برتر پدیدار ساخت.

تی تی ها در مجموع دور رفت و برگشت لیگ بیست وسوم، ۶ بار با تیم های مدعی لیگ برتر استقلال، پرسپولیس و سپاهان دیدار کرده اند اما نه تنها بردی در کارنامه آنها دیده نمی شود بلکه باخت در ۴ دیدار و ۲ تساوی، کارنامه اسف بار قرمزپوشان تبریزی برابر بزرگان را نمایان می کند.

تراکتور هر ۲ بازی رفت و برگشت را به پرسپولیس واگذار کرد و ۲ باخت و ۲ تساوی برابر سپاهان و استقلال باعث شده تا تنها اندوخته تی تی ها از تقابل با رقبای دیرینه، ۲ امتیاز از ۱۸ امتیاز ممکن باشد.

البته عملکرد ضعیف تراکتور مقابل مدعیان تنها به فصل جاری مربوط نمی شود و قرمزپوشان در چند فصل اخیر آمار چندان جالبی برابر رقبا نداشته اند.

تراکتور از زمانی که به بخش خصوصی واگذار شده، در تمام رقابت های رسمی ۳۸ بار مقابل ۳ تیم استقلال، پرسپولیس و سپاهان صف آرایی کرده که حاصل آن ۸ برد، ۸ مساوی و ۲۲ باخت بوده است.

تراکتور خصوصی ۱۴ بار مقابل استقلال صف آرایی کرده و ۳ برد، ۲ مساوی و ۹ باخت به دست آورده. ۲۷ بار استقلال دروازه تراکتور را باز کرده و تی تی ها ۱۲ بار موفق به باز کردن دروازه حریف شده اند.

۲ برد، ۲ تساوی و ۸ باخت در کارنامه تراکتور تحت مالکیت زنوزی، برابر پرسپولیس نمایان است و قرمزپوشان تبریزی ۱۶ گل دریافت کرده و ۷ بار هم گلزنی کرده اند.

تراکتور ۱۲ بار هم با سپاهان دیدار کرده که حاصل آن ۳ برد، ۴ مساوی و ۵ باخت بوده است. در این مدت ۱۷ بار سپاهان گلزنی کرده و ۱۰ بار هم تراکتور موفق به باز کردن دروازه حریف اصفهانی شده است.

تراکتور چند آمار منفی دیگر هم مقابل مدعیان ثبت کرده است.

آخرین بار تراکتور ۱۱ سال قبل سپاهان را در اصفهان شکست داده است؛ جایی که تراکتوری ها، ۲۰ مرداد ۱۳۹۲ درچارچوب بازی رفت لیگ سیزدهم، در ورزشگاه فولادشهر به مصاف سپاهان رفتند و تک گل این تیم باعث شد اصفهان را دست پر ترک کنند.

همچنین از آخرین پیروزی قرمزپوشان مقابل استقلال در ورزشگاه آزادی، ۷ سال می گذرد. تراکتور آخرین بار در دیدار رفت لیگ شانزدهم و با هدایت امیر قلعه نویی توانست استقلال را در تهران شکست دهد؛ تقابلی که با نتیجه ۲ بر یک به پایان رسید و گل های تراکتور را فرزاد حاتمی وارد دروازه حریف کرد و تک گل استقلال را هم کاوه رضایی به ثمر رساند.

یکی از اصلی ترین خواسته های هوداران تراکتور همانند طرفداران اکثر تیم های باشگاهی جهان، فتح بازی های مهم است؛ انتظاری کاملا منطقی که در سال های اخیر رقم نخورده است.

انتهای پیام

منبع: ایسنا