سرخپوشان به دنبال بردن نساجی در شهر خسته/ استقلالی ها درصدد تثبیت صدرنشینی

...

پرونده بازی های هفته بیست و ششم لیگ برتر فوتبال با انجام ۷ بازی امروز روز دوشنبه بسته می شود و در حساس ترین بازی ها، پرسپولیس در قائمشهر به مصاف نساجی می رود و تیم استقلال هم پذیرای تیم ذوب آهن در ورزشگاه آزادی است.  

پیکان - آلومینیوم اراک/ دوشنبه ساعت ۱۷ 

تیم فوتبال پیکان هفته گذشته با نتیجه ۲  بر یک برابر تیم شمس آذر شکست خورد و با ۲۵ امتیاز در جایگاه دوازدهم جدول رده بندی قرار دارد.  

شاگردان رضا عنایتی می خواهند ۳ امتیاز بازی خانگی خود را برابر تیم آلومینیوم کسب کنند تا نوار  ناکامی های خود را قطع کنند و دغدغه ای برای سقوط نداشته باشند.  

در آن طرف، تیم آلومینیوم هفته گذشته برابر تیم فولاد به تساوی دست یافت و با ۳۱ امتیاز در رتبه دهم قرار گرفته است.  

نکته جالب توجه این است که تیم های پیکان و آلومینیوم ۷ مرتبه به مصاف یکدیگر رفته اند که در هر ۷ بازی به تساوی دست یافتند و هیچ بردی کسب نکردند. به هر حال باید دید  تساوی های این ۲ تیم در بازی امروز  به پایان می رسد یا نه   

بازی رفت با نتیجه تساوی یک بر یک در اراک به پایان رسید.  

سپاهان - استقلال خوزستان/ دوشنبه ساعت ۱۸:۱۰

تیم فوتبال سپاهان هفته گذشته  برابر تیم پرسپولیس در ورزشگاه آزادی متوقف شد، اما اتفاقاتی در این بازی رخ داد که هر ۲ تیم همچنان علیه یکدیگر صحبت می کنند و مدیرانشان هم به کمیته انضباطی احضار شدند.  

شاگردان مورایس می خواهند با حمایت هواداران خود ۳ امتیاز بازی خانگی برابر تیم  ته جدولی استقلال خوزستان را بگیرند تا همچنان در کورس مدعیان قهرمانی بمانند.  

در آن طرف، تیم استقلال خوزستان هفته گذشته برابر تیم ملوان به تساوی یک بر یک دست یافت و با ۲۱ امتیاز در جایگاه پانزدهم جدول رده بندی قرار دارد.  

شاگردان پورموسوی برای بقا در لیگ برتر به ۳ امتیاز این بازی نیاز مبرم دارند تا همچنان امیدوار به ماندن باشند، اما کار سختی در اصفهان پیش رو دارند.  

بازی رفت ۲ تیم با نتیجه ۳ بر یک به نفع تیم سپاهان به پایان رسید.  

 نساجی مازندران - پرسپولیس/ دوشنبه ساعت ۱۸:۱۵ 

تیم فوتبال نساجی مازندران در حالی به مصاف تیم پرسپولیس می رود که با برد در ۲ بازی قبلی خود توانسته به پیروزی دست یافت و از وضعیت بحرانی خارج شود. این تیم شمالی با ۲۲ امتیاز در جایگاه سیزدهم جدول رده بندی قرار دارد.  

شاگردان الهامی می خواهند با حمایت هواداران پرشور خود برابر تیم پرسپولیس به برتری برسند و به روند رو به رشد خود ادامه بدهند و از انتهای جدول فاصله بگیرند، اما با حریف قدرتمندی مواجه هستند.  

در آن طرف، تیم پرسپولیس هفته گذشته با تساوی برابر تیم سپاهان فرصت صدرنشینی را از دست داد و همچنان با اختلاف یک امتیازی در تعقیب استقلال رقیب دیرینه خود برای قهرمانی است. این تیم با ۵۳ امتیاز در جایگاه دوم جدول رده بندی قرار دارد.  

سرخپوشان پایتخت در ۲ بازی گذشته خود برابر تیم های آلومینیوم و سپاهان نتوانستند به برتری برسند و آنها به ۳ امتیاز بازی خارج از خانه مقابل نساجی نیاز مبرم دارند تا همچنان در کورس رقابت با استقلال برای کسب قهرمانی بمانند. همچنین پرسپولیسی ها امیدوارند که ذوبی ها بتوانند استقلال را در آزادی متوقف کنند تا آنها با کسب برد خارج از خانه برابر حریف شمالی خود به صدر جدول بروند.  

آمار رویارویی  نساجی برابر پرسپولیس منفی بوده است و این تیم شمالی هیچ گاه نتوانسته سرخپوشان را شکست بدهد و از ۱۱ بازی ۸ مرتبه شکست خورده و فقط به ۳ تساوی دست یافته است. آمار ساکت الهامی هم برابر سرخ ها تعریفی ندارد و این سرمربی از ۸ تقابل خود با پرسپولیس، فقط یک برد داشته و ۶ بار به این تیم باخته است.

امید عالیشاه به علت محرومیت قادر به همراهی تیم پرسپولیس در این بازی نیست، اما بقیه بازیکنان پرسپولیس مشکلی ندارند و می توانند تیم خود را در این بازی همراهی کنند.  

بازی رفت  ۲ تیم با نتیجه  یک بر صفر به نفع پرسپولیس به پایان رسید. 

ملوان - هوادار/ دوشنبه ساعت ۱۹:۳۰ 

تیم فوتبال ملوان بندرانزلی در ۳ بازی اخیر خود رنگ برد را ندیده است و با ۲ شکست و یک تساوی و کسب ۳۹ امتیاز در رتبه پنجم جدول رده بندی قرار دارد.  

شاگردان مهدی تارتار می خواهند با حمایت هواداران پرشور خود ۳ امتیاز بازی خانگی برابر تیم هوادار را بگیرند تا در صورت توقف تراکتور در اهواز به رتبه چهارم صعود کنند.  

در آن طرف، تیم هوادار وضعیت خوبی دارد و در ۶ بازی اخیر خود شکستی را  متحمل نشده است. این تیم با ۲۸ امتیاز در رتبه یازدهم جدول رده بندی قرار دارد.  

شاگردان مسعود شجاعی قصد دارند با  کسب امتیاز در خارج از خانه برابر تیم ملوان به روند رو به رشد خود ادامه بدهند، اما کار سختی جلوی انزلی چی ها دارند.  بازی رفت ۲ تیم با نتیجه یک بر صفر به نفع تیم ملوان به پایان رسید.  

صنعت نفت آبادان - مس رفسنجان/ دوشنبه ساعت ۱۹:۳۰

تیم فوتبال صنعت نفت آبادان  در وضعیت بحرانی به سر می برد و این تیم هفته گذشته برابر تیم   هوادار شکست خورد و با ۱۶ امتیاز در انتهای جدول رده بندی قرار دارد.  

شاگردان فراز کمالوند محکوم به برد برابر تیم مس رفسنجان هستند تا همچنان امیدوار به ماندن در لیگ برتر فوتبال باشند.  

در آن طرف، تیم مس رفسنجان هفته گذشته برابر تیم گل گهر سیرجان به تساوی دست یافت و با ۳۱ امتیاز در جایگاه نهم جدول رده بندی قرار دارد.  

تیم مس رفسنجان از زمان حضور محرم نویدکیا روی نیمکت فنی اش باختی نداشته است. این تیم کرمانی می خواهد با کسب امتیاز در خارج از خانه به روند رو به رشد خود ادامه بدهد، اما کار سختی جلوی هواداران خونگرم آبادانی دارد.  

بازی رفت ۲ تیم با نتیجه ۲ بر صفر به نفع تیم صنعت نفت آبادان به پایان رسید.  

فولاد - تراکتور/ دوشنبه ساعت ۱۹:۳۰ 

تیم فوتبال فولاد در وضعیت بحرانی به سر می برد و این تیم در ۸ مسابقه رنگ برد را ندیده است و آخرین برد این تیم مربوط به دربی اهواز برابر تیم صنعت نفت آبادان است.  

عبدالله ویسی از زمانی که هدایت تیم فولاد را برعهده گرفته بردی کسب نکرده است. این تیم با ۲۲ امتیاز در رتبه چهاردهم جدول رده بندی قرار دارد.  

فولادی ها می خواهند با استفاده از میزبانی و حمایت هواداران خود برابر تیم تراکتور پیروز شوند تا نوار ناکامی های خود را قطع کرده و از انتهای جدول فرار کنندو ویسی اولین برد خود را کسب کند.  

در آن طرف، تیم تراکتور با هدایت تیم حمید مطهری هفته گذشته برابر تیم استقلال در خانه اش متوقف شد و با ۴۱ امتیاز در رتبه چهارم جدول رده بندی قرار دارد.  

سرخپوشان تبریزی به ۳ امتیاز بازی خارج از خانه برابر تیم فولاد نیاز مبرم دارند تا رتبه چهارم را حفظ کنند و امیدوار به کسب سهمیه آسیایی بمانند.      

بازی رفت ۲ تیم با نتیجه ۲ بر صفر به نفع تیم تراکتور به پایان رسید.  

استقلال - ذوب آهن/ دوشنبه ساعت ۲۰:۳۰ 

تیم فوتبال استقلال  هفته گذشته با تساوی برابر تیم تراکتور این فرصت را به پرسپولیس رقیب دیرینه اش داد تا صدر جدول را از آن خود کند، اما سرخپوشان هم هدیه رقیب خود را پس فرستادند و نتوانستند از موقعیت بهره ببرند.  

شاگردان جواد نکونام به خوبی می دانند که یک لغزش کوچک باعث می شود که صدر جدول را از دست بدهند به خاطر همین آنها با حمایت هواداران خود می خواهند ۳ امتیاز بازی خانگی را بگیرند تا صدر نشینی خود را تثبیت کنند.  

در آن طرف، تیم ذوب آهن در لیگ برتر فراز و نشیب داشته است و یکی در میان بازی اش را برده یا باخته است. اگر روند سینوسی این تیم اصفهانی ادامه دار باشد در آن صورت باید برابر تیم استقلال پیروز شوند.

بازی رفت ۲ تیم با نتیجه تساوی یک بر یک به پایان رسید.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                

منبع: اخبار ورزشی باشگاه‌خبرنگاران