خدمات بیمارستان کودکان مفید می تواند الگوی کشوری شود

زالی عنوان کرد؛ ...
رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، به تشریح خدمات تخصصی و فوق تخصصی بیمارستان کودکان مفید پرداخت.

به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا زالی، در مراسم افتتاح پروژه های عمرانی و درمانی بیمارستان کودکان مفید، اظهار کرد: بیمارستان کودکان مفید، یکی از مهم ترین بیمارستان های ارجاعی سطح کشور است.

وی با بیان اینکه نحوه خدمت رسانی در بیمارستان کودکان مفید می تواند به الگویی موفق در کشور مبدل شود، تاکید کرد: خدمات تخصصی، فوق تخصصی و تنوع حضور اساتید برجسته در این بیمارستان، باعث شده این مرکز به عنوان یکی از اصلی ترین مراکز درمان کودکان کشور تلقی شود.

زالی در ادامه گزارشی از روند پروژه های به بهره برداری رسیده بیمارستان کودکان مفید ارائه داد و افزود: با افتتاح مرکز جامع تصویربرداری این بیمارستان، توسعه خدمات در بالاترین سطح کیفی انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه بخش نفرولوژی بیمارستان کودکان مفید یکی از بخش های ممتاز کودکان در کشور است، از بازسازی این بخش در مساحتی نزدیک به ۳۰۰ مترمربع خبر داد.

توضیح درباره ساخت فضا و تجهیزات جانبی بخش اکسیژن ساز بخش دیگری از سخنان رئیس دانشگاه را به خود اختصاص داد.

زالی با اشاره به اینکه بیمارستان کودکان مفید یکی از مهم ترین مراکز خدمت رسان در حوزه هماتولوژی کودکان است، ادامه داد: ارائه خدمات به بیماران خاص خصوصا در بخش تزریقات و دارو و بالا بردن ایمنی بیمار از دیگر پروژه های بهره برداری شده این بیمارستان است.

رئیس دانشگاه در ادامه یکپارچه سازی داروخانه بیمارستان کودکان مفید را یکی دیگر از مهم ترین پروژه های بهره برداری شده این مراسم دانست و گفت: این داروخانه متمرکز مجهز به خدمات تخصصی است که از بالاترین استانداردهای روز دنیا برخوردار است.

وی با بیان اینکه بخش حمایت تسکینی بیماران سرطانی از دیگر پروژه های مورد بهره برداری در بیمارستان کودکان مفید است، گفت: دو بیمارستان شهدای تجریش و کودکان مفید به عنوان بخش های حمایت تسکینی بیماران سرطانی، نشانه گذاری شده اند که در صورت اجرای موفق به مدل و الگوی کشوری مبدل خواهند شد.

زالی با بیان اینکه کلینیک تخصصی تکاملی کودکان نیز در فضایی با متراژ ۴۰۰ مترمربع، در این بیمارستان افتتاح شده است، ادامه داد: دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برای خدمات تخصصی به کودکان انعقاد تفاهم نامه هایی نظیر تفاهم نامه با انجمن حمایت اوتیسم را در کارنامه کاری خود دارد.

وی در ادامه به تعرفه های بالای درمان اختلالات خواب در کودکان اشاره کرد و افتتاح کلینیک تخصصی خواب را راهکار مؤثری برای بهبود ارائه خدمات درمانی به کودکان عنوان کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ضمن قدردانی از نگاه مسئولیت محور اساتید این بیمارستان، گفت: بیمارستان کودکان مفید ارائه خدمات تخصصی و فوق تخصصی را به صورت ۱۰۰ درصد و ۲۴ ساعته در دستور کار دارد.

زالی با بیان اینکه پرسنل خدوم و زحمت کش این بیمارستان، به صورت شرافت مندانه و شبانه روزی به درمان کودکان مشغولند، فعالیت این افراد را در راستای خدمت به کودکان ستودنی توصیف کرد.

وی با بیان اینکه درمان کودکان در مقایسه با بزرگسالان کار دشوار و پیچیده ای است، یادآوری کرد: پرستاران خصوصا گروه هایی که با کودکان کار می کنند، انسان های عطوفی هستند که از نجابت حرفه ای برخوردارند.

زالی در ادامه به حجم بالای خدمات در بیمارستان کودکان مفید اشاره کرد و گسترش فیزیکی این بیمارستان را ضروری دانست.

وی ادامه داد: در ضلع جنوبی این بیمارستان و در مجموعه مگالب، فضای فیزیکی برای گسترش تخت های بیمارستانی و استفاده بهینه دیده شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تاکید کرد: باید در راستای توسعه بخش های بیمارستانی از حداکثر منابع بهره ببریم.

زالی با اشاره به اینکه با هدف ایجاد مجموعه بیمارستانی کودکان مفید ۲، کالبد بیمارستانی در مطلوب ترین حالت ممکن است، از حمایت های وزارت بهداشت و مجلس شورای اسلامی برای ایجاد این پروژه جدید قدردانی کرد.

وی ضرورت اعمال تعرفه ترجیحی برای متخصصان و اختصاص بسته های ویژه حمایتی پرستاران را با هدف ارائه خدمت باکیفیت تر ضروری عنوان کرد.

لزوم کمک به جذب و نگه داشت نیروی انسانی خصوصا در بیمارستان های خدمت دهنده به کودکان از دیگر مواردی بود که رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به آن اشاره کرد.

زالی به ابتکار وزارت بهداشت در راستای درمان رایگان کودکان زیر هفت سال اشاره کرد و گفت: بعد از اعلام رسمی این خبر بیمارستان کودکان مفید اولین بیمارستانی بود که خدمات رایگان به کودکان کمتر از هفت سال را ارائه داد.

وی با بیان اینکه بیمارستان کودکان مفید در تمام سطوح، پذیرای بیماران از اقصی نقاط کشور و منطقه است، به سطح بالای دانش و مهارت متخصصان این بیمارستان اشاره کرد.

زالی، تدوین گایدلاین های کاربردی خصوصا در درمان کووید را کم نظیر توصیف کرد و گفت: کادر درمان بیمارستان کودکان مفید در تمام روزهای سخت و بحرانی در کنار مردم بودند و در خدمت رسانی به مردم همواره کارنامه درخشانی از خود به جای گذاشتند.

پروژه های افتتاح شده در این مرکز که مساحت آن ها مجموعا به ۲ هزار و ۱۵۰ متر مربع می رسد، شامل مرکز جامع تصویربرداری مجهز به دستگاه های MRI و OPG، بخش مراقبت های ویژه کودکان PICU، ساخت فضا و تجهیزات جانبی اکسیژن ساز، بخش تزریقات داروهای بیماران خاص، داروخانه، آزمایشگاه اورژانس، بخش حمایت تسکینی بیماران سرطانی، کلینیک تخصصی خواب، کلینیک تخصصی تکاملی کودکان، بخش بازسازی شده نفرولوژی و تجهیز بیمارستان به دستگاه ساکشن مرکزی می شود.

منبع: اخبار پزشکی مهرنیوز