ستاره دورگه ایرانی؛ از ایران رفتم چون من را نخواستند/ ترجیح دادم برای تیم ملی این کشور بازی کنم

سنتر ایرانی تیم بسکتبال ترکیه گفت: سلیقه مربیان نبودم و ترجیح دادم برای ترکیه بازی کنم.

سام یامان، بازیکن ایرانی تبار تیم ملی بسکتبال جوانان ترکیه، پس از پیروزی مقابل تیم ملی ایران در تورنمنت کاله کاپ اظهار کرد: بازی خیلی خوب و پرفشاری برای هر دو تیم بود و هواداران نیز لذت بردند. توقع نداشتیم بچه های ایران اختلاف ۱۷ امتیازی ایجادشده را جبران کنند و همین موضوع کار را سخت کرد.

سنتر تیم ملی جوانان ترکیه که عنوان بهترین بازیکن زمین را نیز کسب کرد، درباره اعتراض ها به داوری نیز گفت: داوری امشب با ما خوب نبود و هر کاری می کردیم علیه ما سوت می زدند. آخر بازی هم من کنار زمین نشسته بودم و با لحن بدی گفت روی نیمکت بنشین که به او اعتراض کردم.

او در پاسخ به این سوال که چرا ایران را ترک کرد، توضیح داد: حدودا پنج سال است که از ایران رفته ام. مربیان ایران من را نخواستند و به هر حال سلیقه مربی بود و من را انتخاب نکرد. ترجیح دادم برای ترکیه بازی کنم و الان اینجا هستم.

سام یامان درباره سطح فنی تیم ایران نیز گفت: بچه ها نسبت به زمانی که من در ایران بودم خیلی بهتر شده اند و پیشرفت زیادی کرده اند. به آنها افتخار می کنم و همیشه هم پشتشان هستم. ترکیه هم سطحش مشخص است و ما هر روز تمرینات منظمی داریم. ما آنجا امکانات بهتری داریم و فقط دو سالن استاندارد برای تمرین در اختیار خودمان است. شرایط بهتری داریم.

بیشتر بخوانید: پادشاه ۲ ساله تمدید کرد

منبع: ایسنا

منبع: خبرورزشی