نیازسنجی‌ها جهت رفاه حال زائران اربعین حسینی انجام شود

استاندار آذربایجان غربی: ...
استاندار آذربایجان غربی گفت: نیازسنجی ها جهت رفاه حال زائران اربعین حسینی در استان به موقع انجام شود تا امکانات فراهم شود.

محمدصادق معتمدیان، ۱۷ تیرماه در جلسه ستاد اربعین استان که در استانداری برگزار شد، با بیان اینکه بدلیل ناهماهنگی ها طی دو سال گذشته زائران با مشکل ایاب و ذهاب با صرف هزینه زیاد مواجه بودند، گفت: باید امسال این مشکلات با تامین وسایل حمل و نقل عمومی و رفع نواقصات رفع شود تا زائران اربعین در بحث تردد مشکلی نداشته باشند. 

وی بر لزوم توجه به تامین ایمنی جاده ای در مسیر تردد زایران اربعین تاکید کرد و اظهار کرد: نباید مشکلی در تامین زیرساختهای جاده ای، روشنایی مسیر، نصب نیوجرسی، خط کشی راه ها وجود داشته باشد همچنین قطعات باقی مانده از مسیر تردد زائران به مرز تمرچین هر چه سریعتر تکمیل شود. 

استاندار ادامه داد: متاسفانه طی دو سال گذشته در پوشش ارتباطاتی، زائران با مشکل مواجه بودند که می طلبد امسال پوشش ارتباطات در مسیر تردد زائران اربعین تقویت شود. 

معتمدیان تصریح کرد:با توجه به افزایش دما و اینکه احتمال افزایش تردد زائران از مرز تمرچین وجود دارد، پیش بینی ها برای تامین راحتی زائران از جمله نصب مه پاش و سایه بان اندیشیده شود. 

استاندار همچنین در ادامه تاکید کرد: پوشش خدمات پزشکی در کریدور تردد زائران اربعین اندیشیده شود تا در صورت گرمازدگی و بیماری، امکانات لازم پزشکی در اختیار زائران قرار گیرد. 

وی بر جانمایی به موقع مواکب نیز در مسیر تردد زائران اربعین تاکید کرد و گفت: بر اساس تجربیات سال های قبل مواکب به موقع در محل های تعیین شده مستقر شوند تا با استقرار امکانات، ارائه خدمات مدیریت شود. 

استاندار آذربایجان غربی بر ضرورت اجرای برنامه های فرهنگی، شب های شعر، نمایشگاه عکس اربعین، تولید مستندات تلویزیونی تاکید کرد و افزود: در جهت معرفی مرز تمرچین برای زائران، مستندهای تلویزیونی کوتاهی ساخته و پخش شود. 

انتهای پیام

منبع: ایسنا