برگزیدگان مسابقات ملی مهارت ایلام حمایت شوند

  مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان: ...
  مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان گفت: حمایت از برگزیدگان مسابقات ملی مهارت که از جوانان نخبه ای هستند موجب کسب موفقیت های دیگری برای استان می شود.

«حمیدرضا رئیسی» امروز ۱۹ تیرماه ۱۴۰۳، در دیدار با محمد زارع مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام ره ایلام، اظهار کرد: سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور بیش از ۵ دهه است که در حوزه مهارت ماهر و نیمه ماهر به متقاضیان خدمات ارائه می کند. در واقع فراگیری اشتغال اولویت اصلی سازمان در کشور است. 

وی افزود: اشتغال اهداف مشترک ستاد اجرایی و سازمان آموزش فنی و حرفه ای  است که با ارئه آموزش مهارت های تخصصی، دانشجویی ، دانش آموزی، جوانان در سنین مختلف این مهم دنبال می شود. 

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای ایلام با بیان اینکه افراد دارای مهارت بیکار نمی ماند، گفت: در این راستا ستاد اجرایی می تواند با احداث یا تجهیز ساختمان  سه شهرستان هلیلان، چوار و بدره در استان که فاقد مرکز ثابت هستند به مهارت آموزی کمک کند.

رئیسی عنوان کرد: اولویت  سازمان، ارائه آموزش است که در این راستا در رشته های مختلف سالیانه ۲۵ هزار نفر آموزش در بخش دولتی و خصوصی به متقاضیان ارائه می شود.

 وی تاکید کرد: مهارت آموزی موجب ایجاداشتغال بین جوانان می شود. 

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام ره ایلام نیز در این دیدار گفت: یکی از هدف های ستاد اشتغال است و پرداخت تسهیلات به افراد داری مدرک آموزش فنی و حرفه ای و از طریق درگاه انجام می شود. 

محمد زارع  در پایان از قول مساعدت و همکاری جهت تجهیز سه مرکز آموزش فنی و حرفه ای در شهرستان های تازه تأسیس استان خبر داد. 

 سال گذشته دو مدال طلا، دو نقره و یک دیپلم افتخار در مسابقات ملی مهارت کشوری توسط جوانان ایلام کسب شد.

انتهای پیام

منبع: ایسنا