بهره‌برداری از پروژه‌های عمرانی محله عباسی تبریز با ۶۵ میلیارد تومان هزینه

با حضور اعضای شورای اسلامی شهر، شهردار تبریز و جمعی از شهروندان سه پروژه فرهنگی، ورزشی و فضای سبز شهرداری منطقه یک با ۶۵ میلیارد تومان هزینه به بهره برداری رسید.

پروژه های فرهنگ سرای شهدای کوی لاله عباسی، فضای سبز پیرامون آن و سالن چند منظوره ورزشی شمس تبریزی، با ۶۵ میلیارد تومان هزینه به بهره برداری رسید.  

حکیمه غفوری، از اعضای شورای اسلامی شهر در آیین بهره برداری از سالن ورزشی چندمنظوره شمس تبریزی گفت: شورای اسلامی شهر و شهرداری تبریز باید در راستای توسعه و آبادانی شهر دست در دست هم داده و برای پیشرفت آن قدم برداشته اند.  

وی افزود : امیدوارم این پروژه های جدید در راستای سلامتی خانواده های تبریزی به کار گرفته شود.

غفوری با بیان اینکه شهردار تبریز از اولین روز مدیریت خود بر شهرداری تبریز قول تلاش شبانه روزی داده و در این راستا فعالیت کرده است، یادآور شد: تلاش داریم با همکاری و همراهی اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار، تبریز را به جایگاهی که انتظار آن را داریم، برسانیم.  

یعقوب هوشیار نیز درحاشیه بهره برداری از این پروژه ها اظهار کرد: برنامه راهبردی شهرداری تبریز در سال گذشته توجه به سرانه های شهری در مناطق محروم بود که امروز شاهد بهره برداری از سه پروژه فرهنگی، ورزشی و فضای سبز در این راستا بودیم.  

وی افزود: فرهنگسرای شهدای کوی لاله عباسی با فصای سبز پیرامون آن با ۴۰ میلیارد تومان هزینه به بهره برداری رسید که شامل فضای ورزشی و فرهنگی است.

هوشیار با اشاره به مشخصات فنی فرهنگسرای شهدای کوی لاله اعلام کرد: پروژه در زمینی به مساحت ۸۳۵ مترمربع و در دو طبقه سازه ای شامل فضاهای عمومی، کتابخانه، کلاس های آموزشی، نمازخانه، سرویس بهداشتی، مدیریت و سالن کنفرانس احداث شده و به صورت رایگان در اختیار شهروندان قرار گرفته است.  

وی ادامه داد : تا رسیدن به سرانه های فرهنگی، فضای سبز و ورزشی تبریز به استانداردهای لازم، روند احداث مجموعه های مختلف در این حوزه ها ادامه می یابد.

شهردار تبریز سالن چندمنظوره ورزشی پارک شمس تبریز را یکی از ۲۵ سالن ورزشی در دست احداث معرفی و خاطرنشان کرد: سالن ورزشی چندمنظوره پارک شمس تبریزی با مساحت ۱۴۰۱ مترمربع در دو طبقه سازه ای و با ۲۵ میلیارد تومان هزینه احداث شده و شامل ۲ سالن بزرگ و کوچک برای رشته های فوتسال، والیبال، تنیس، بدمینتون، بازی های کامپیوتری و همچنین مجهز به رختکن، دوش، سرویس بهداشتی و دفتر مدیریت است.  

وی افزود: برنامه مدیریت شهری ارائه فعالیت های آموزشی رایگان در مجموعه های فرهنگی و ورزشی تازه تاسیس است و در کنار آن تلاش داریم دسترسی عموم شهروندان به امکانات شهری را تسهیل کنیم.  

هوشیار با بیان اینکه سرانه ورزشی تبریز پیش از این ۳۰ سانتی متر مربع بود تاکید کرد: بر اساس قولی که به شهروندان عزیز در رابطه با استانداردسازی سرانه های شهری داده ایم، با افتتاح ۵۵ پروژه، سرانه ورزشی شهر به ۲ برابر می رسد.

حمید شاهوردی، شهردار منطقه یک تبریز نیز در آیین افتتاح سالن چندمنظوره ورزشی پارک شمس تبریزی اظهار کرد: در راستای تکالیف بودجه ای شهرداری منطقه یک مقرر شده است این منطقه ۲۵ سالن چندمنظوره در نقاط مختلف احداث کند که کاربری آن ها صرفا ورزشی نیست.

وی افزود: بر اساس سیاست های راهبردی شهردار تبریز مبنی بر افزایش سرانه های شهری به خصوص در مناطق کم برخوردار شهر، این سالن چندمنظوره ورزشی به بهره برداری رسیده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز، وی سالن ورزشی شمس تبریزی را اولین سالن سرپوشیده تنیس در تبریز و استان آذربایجان شرقی معرفی و تاکید کرد: این سالن تنها سالن سرپوشیده تنیس در تبریز است که به صورت رایگان و با مدیریت سازمان ورزش در اختیار شهروندان قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام

منبع: ایسنا