سهم آذربایجان غربی از عوارض ارزش افزوده به ۴ هزار و ۶۸۰ میلیارد ریال رسید

در ۳ ماهه اول سال جاری؛ ...
مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان غربی از واریز بیش از ۴ هزار و ۶۸۰ میلیارد ریال به حساب شهرداری ها، دهیاری ها، فرمانداری ها و عشایر استان طی ۳ ماهه اول سال جاری خبر داد.

جعفر پورمختار در گفت و گو با ایسنا با بیان اینکه واریز عوارض ارزش افزوده در استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶۰ درصد رشد داشته است، افزود: ۲ هزار و ۶۶۰ میلیارد ریال به حساب شهرداری ها، یک هزار و ۷۹۱ میلیارد ریال به حساب دهیاری ها، ۹۰ میلیارد ریال به حساب فرمانداری ها و ۱۲۹ میلیارد ریال به حساب عشایر استان از محل تسهیم عوارض ارزش افزوده طی ۳ ماهه اول سال جاری واریز شده است.

وی با اعلام اینکه سهم شهرستان ارومیه از عوارض ارزش افزوده پرداختی استان یک هزار و ۴۵۶ میلیارد ریال است، اضافه کرد: شهرداری های شهرستان ارومیه ۹۳۱ میلیارد ریال، دهیاری های این شهرستان ۴۷۰ میلیارد ریال، فرمانداری ها و عشایر شهرستان نیز به ترتیب ۳۳ و ۲۰ میلیارد ریال از ابتدای سال جاری، عوارض ارزش افزوده دریافت کرده اند.

این مقام مسئول با اشاره به تسهیم عوارض ارزش افزوده شهرستان ها بر اساس جمعیت، به فاکتور آلایندگی نیز اشاره و اظهار کرد: شهرستان هایی که درگیر آلایندگی هستند، علاوه بر سهم بر اساس جمعیت، عوارض آلایندگی نیز دریافت می کنند.

پورمختار با بیان اینکه مبالغ پرداختی از محل عوارض ارزش افزوده صرف توسعه زیرساخت های شهری و روستایی استان می شود، اضافه کرد: نرخ مالیات بر ارزش افزوده طبق قانون بودجه ۱۴۰۳ یک درصد افزایش یافته و به ۱۰ درصد رسیده مصرف کنندگان کالا و خدمات باید این نرخ را مطالبه کنند.

انتهای پیام

منبع: ایسنا