زمان ضدحمله اوکراین بعد از تامین تسلیحات تعیین خواهد شد

مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا گفت: به جای آنکه در مورد زمان آغاز ضد حمله سؤال شود همه باید از خود بپرسند که آیا به مقدار کافی تجهیزات لازم را داده‌اند تا اوکراین ضد حمله را شروع کند و ضد حمله‌اش به موفقیت بیانجامد. ...

به گزارش گروه جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا، جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا کشورهای عضو این اتحادیه را ترغیب کرد تا هرچه سریع تر تجهیزات نظامی را به اوکراین تحویل داده و این کشور را به سلاح های دوربرد برای رویارویی با حملات روسیه مجهز کنند.

 مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا بعد از دیدار با دمیترو کولبا، وزیر خارجه اوکراین در استکهلم گفت، اوکراینی ها به مسائل متعددی نیاز دارند، روس ها از مسافت های دور آنها را هدف قرار می دهند، به همین دلیل آنها باید توانایی رسیدن به همان مسافت و همان ب رد را داشته باشند.

 در همین حال، وزیر خارجه اوکراین گفت، مسائل اساسی مورد بحث امروز با وزرای خارجه اتحادیه اروپا عبارت از مهمات توپخانه ای دوربرد و مذاکرات پیوستن در آینده ای نزدیک است.

او افزود: به جای آنکه در مورد زمان آغاز ضد حمله سؤال شود همه باید از خود بپرسند که آیا به مقدار کافی تجهیزات لازم را داده اند تا اوکراین ضد حمله را شروع کند و ضد حمله اش به موفقیت بیانجامد.

انتهای پیام/

منبع: آنا