بیانیه حماس به مناسبت روز جهانی حمایت از قربانیان شکنجه

حماس در بیانیه ای به مناسبت روز جهانی حمایت از قربانیان شکنجه خواستار محاکمه و مجازات سران رژیم اشغالگر صهیونیستی به خاطر شکنجه اسرای فلسطینی شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری شهاب، جنبش مقاومت اسلامی حماس در بیانیه ای به مناسبت روز جهانی حمایت از قربانیان شکنجه خواستار محاکمه و مجازات سران رژیم اشغالگر صهیونیستی به خاطر شکنجه اسرای فلسطینی در زندان های خود و فشار بر این رژیم از راه های مختلف برای آزادی همه اسرای فلسطینی شد.

در بیانیه حماس آمده است: امسال همزمان با روز جهانی حمایت از قربانیان شکنجه شاهد تشدید جنایات و تجاوزات رژیم صهیونیستی علیه اسرای فلسطینی هستیم. از آغاز جنگ در غزه تاکنون حدود ۶۰ فلسطینی از جمله ۴۰ نفر از ساکنان نوار غزه در زندان های رژیم صهیونیستی تحت شکنجه به شهادت رسیدند.

حماس بیان کرد: جنایات وحشیانه رژیم صهیونیستی علیه اسرای فلسطینی، مستلزم تحرک فوری و جدی سازمان ملل و جامعه جهانی برای توقف این جنایات است. همه محافل سیاسی، حقوقی و انسانی بین المللی باید به مسئولیت های خود در قبال اسرای فلسطینی عمل کرده و ضمن برملا کردن جنایات این رژیم علیه اسرای فلسطینی ساکن غزه، کرانه باختری و قدس اشغالی، رژیم اشغالگر و حامیان آن را برای توقف این جنایات و آزادی فوری همه اسرای فلسطینی تحت فشار قرار دهند.

همچنین حماس در بیانیه خود خواستار فشار سازمان ملل و همه کشورها و دولت ها و نهادهای حقوق بشری و در دنیا علیه اشغالگران، ضرورت تحرک همه نهادهای حقوق بشری در دادگاه های بین المللی علیه جنایات شکنجه و دیگر مواردی که علیه ملت فلسطین اعمال می شود و نیز فرار آنها از مجازات شد.

منبع: اخبار خارجی مهرنیوز