بورل: بسته تحریمی جدیدی علیه ایران وضع می کنیم

به گزارش گروه جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا، «جوزف بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در آستانه برگزاری نشست شورای وزیران این اتحادیه، از برنامه ریزی برای وضع تحریم های جدید علیه ایران خبر داد.

وی با اشاره به اجرای حکم عاملان حمله تروریستی پرونده موسوم به «خانه اصفهان» مدعی شد: امروز بسته تحریمی جدیدی را علیه ایران به دلیل نقض حقوق بشر وضع خواهیم کرد. همانطور که می دانید سه نفر اعدام شدند و به همین خاطر ما بسته تحریمی جدیدی وضع خواهیم کرد.

پیشتر نیز وزیر امور خارجه آلمان طی اظهاراتی به خبرنگاران گفت که وزرای امور خارجه اتحادیه اروپا درباره تشدید تحریم ها علیه ایران تصمیم گیری خواهند کرد.

وی افزود که در بسته جدید، شمار دیگری از اعضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به فهرست تحریم ها اضافه شده اند.

جمهوری اسلامی ایران، رفتار مداخله جویانه غرب در امور داخلی اش را ادامه سیاست ناکارآمد رئیس جمهور سابق آمریکا خوانده که اثباتی بر توسل به استاندار های دوگانه و غیر واقع بینانه توام با استفاده ابزاری از مفاهیم حقوق بشری است.

در همین ارتباط ،«ناصر کنعانی» سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، تحرکات ضد ایرانی غرب را مردود، غیر سازنده و متناقض با منشور ملل متحد و مقررات و سازوکار های بین المللی دانست و تصریح کرد که سایرین حق مداخله در امور داخلی کشور های مستقل را ندارند.

انتهای پیام/

منبع: آنا