نظامیان صهیونیست به مسجدالاقصی یورش بردند

به گزارش گروه جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا، نظامیان رژیم صهیونیستی در ساعت های اولیه بامداد امروز جمعه با سلاح و وسایل ضد شورش وارد صحن مسجدالاقصی شدند و ضمن درگیری با نمازگزاران، برخی وسایل داخل مسجد را شکستند و تخریب کردند.

به نوشته وبگاه خبری شهاب نیوز،  نظامیان اشغالگر از سمت باب الرحمه وارد صحن مسجد شدند و ضمن درگیری مختصر با نمازگزاران بدون اینکه هدف مشخصی داشته باشند شروع به تخریب برخی وسایل داخل مسجد کردند و سپس خارج شدند.

در این بین «محمد حماده» سخنگوی جنبش حماس در قدس اشغالی در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی ایکس توئیتر سابق نوشت که یورش نظامیان صهیونیستی به مصلای باب الرحمه در مسجدالاقصی و شکستن برخی وسایل در راستای «جنگ مذهبی» علیه قدس و مسجدالاقصی است.

او تأکید کرد که ملت فلسطین در برابر اقدام نظامیان و شهرک نشینان صهیونیستی در مسجدالاقصی دست بسته نخواهند نشست و از این مکان مقدس همواره دفاع خواهند کرد. او گفت که در نهایت این اراده مردم فلسطین است که پیروز خواهد شد.

یورش نظامیان به مسجدالاقصی که در برخی مواقع با حضور شهرک نشینان صورت می گیرد، هر از چندگاهی رخ می دهد که به گفته فلسطینی ها در راستای یهودی سازی این مکان مقدس است. این در حالی است که طبق تمامی قطعنامه ها و اصول سازمان ملل، مسجدالاقصی صرفا متعلق به مسلمانان است که تولیت آن نیز به اردن سپرده شده است.

انتهای پیام/

منبع: آنا