تأکید ایران بر ضرورت حمایت از ابتکارات منطقه ای در حل چالش های افغانستان

وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار نماینده ویژه نخست‌وزیر پاکستان بر ضرورت حمایت از ابتکارات منطقه‌ای در چارچوب همسایگان در راستای کمک به حل چالش‌های افغانستان تأکید کرد. ...

به گزارش گروه جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا، «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار با «آصف علی خان درانی» نماینده ویژه نخست وزیر پاکستان در امور افغانستان، روند تحولات افغانستان را مورد رایزنی و تبادل نظر قرار داد.

وزیر امور خارجه کشورمان با تصریح بر نقش اثرگذار ایران و پاکستان در تحولات منطقه و افغانستان، ابراز امیدواری کرد که تداوم این رایزنی ها به صلح و آرامش بیشتر در منطقه و به ویژه افغانستان کمک کند.

امیرعبداللهیان در ادامه، با بررسی وضعیت افغانستان، بر ضرورت حمایت از ابتکارات منطقه ای در چارچوب همسایگان در راستای کمک به حل چالش های افغانستان تأکید کرد.

آصف علی خان درانی نیز در این دیدار از فرصت تبادل نظر و گفتگو بین طرفین ابراز خرسندی کرد و با ارائه ارزیابی خود از تحولات و شرایط افغانستان در ابعاد مختلف سیاسی و امنیتی، بر اراده پاکستان دایر بر همکاری با جمهوری اسلامی ایران در جهت کمک به استقرار صلح و ثبات در افغانستان تأکید کرد.

انتهای پیام/

منبع: آنا