تاکید یمن بر همکاری گروه‌های مقاومت در سطح منطقه

وزیر اطلاعات رسانی دولت نجات ملی یمن در صنعا بر همکاری گروه های مقاومت تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المیادین، «ضیف الله الشامی»، وزیر اطلاعات رسانی دولت نجات ملی یمن در صنعا با اشاره به همکاری گروه های مقاومت گفت: «هماهنگی در سطح محور مقاومت وجود دارد ومحور مقاومت با این هماهنگی به روند خود ادامه می دهد.»

به گفته این مقام یمنی، آمریکا و صهیونیست ها از عملیات حزب الله در جنوب لبنان ترس دارند و نگران گسترش درگیری ها هستند.

الشامی به المیادین گفت که آمریکا، «اسرائیل» و کشورهای اروپایی منتظر سخنرانی فردای سید حسن نصرالله هستند.

ساعاتی پیش از این نیز، رسانه های صهیونیستی از به صدا درآمدن آژیر خطر در شهرک «اشدود» خبر دادند.

از سوی دیگر، «محمد علی الحوثی» عضو شورای عالی سیاسی یمن تاکید کرد که سلاح هایی که در اختیار داریم و از آنها استفاده می کنیم قابلیت هدف قرار دادن اراضی اشغالی را دارد.

وی در ادامه افزود: نیروهای مسلح یمن آمادگی کامل به ویژه در قبال فلسطین دارند.

شب گذشته نیز سرتیپ «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن در بیانیه ای اعلام کرد: «نیروهای مسلح یمن تعداد زیادی پهپاد طی ساعات گذشته به سمت چند هدف در عمق رژیم صهیونیستی در فلسطین اشغالی شلیک کردند که به لطف خداوند به اهداف رسیدند».

سریع اضافه کرد نیروهای مسلح یمن به عملیات های نظامی خود در حمایت از مردم مظلوم غزه در پاسخ به خواسته های ملت یمن و تمام ملت های امت اسلامی تا زمان توقف تجاوزات اسرائیل ادامه می دهند.

رسانه های صهیونیستی پیش از آن از شنیده شدن صدای شدید چند انفجار در بندر ایلات جنوب اراضی اشغالی فلسطین خبر داده بودند، با این حال مقامات رژیم صهیونیستی در سکوت کامل هیچیک به این انفجارها واکنش نشان ندادند.

این عملیات پهپادی در حالی علیه رژیم صهیونیستی صورت گرفته است که منابع صهیونیستی طی روزهای گذشته نیز از انجام حملاتی از مبدأ یمن خبر داده بودند.

همچنین شبکه المیادین گزارش داد: ارتش رژیم صهیونیستی به هلاکت یک نظامی وابسته به تیپ چتربازان در نبردهای شمال نوار غزه اذعان کرد.

گردان های قسام نیز اعلام کرد، نیروهای فلسطینی ۲ تانک ارتش رژیم صهیونیستی را در محور شمال غرب غزه با خمپاره های یاسین ۱۰۵ منهدم کردند.

همچنین بر اساس گزارش های منتشر شده نیروهای مقاومت اسلامی لبنان ۱۹ پایگاه و مقر نظامیان صهیونیست واقع در طول نوار مرزی میان لبنان و فلسطین اشغالی را به صورت همزمان هدف قرار داده اند.

مقاومت اسلامی لبنان ساعتی قبل در بیانیه ای اعلام کرد که بعد از ظهر امروز مقر فرماندهی یکی از گردان های ارتش رژیم صهیونیستی را هدف قرار داده است.

در این بیانیه آمده است: مقر فرماندهی گردان اسرائیلی در پادگان زبدین در مزارع شبعا اشغالی هدف قرار گرفت. عملیات با دو پهپاد انتحاری که حامل مقادیر زیادی مواد منفجره بودند، انجام شد.

حزب الله تاکید کرد که این پهپادها به هدف اصابت کرده و تلفاتی سنگین به دشمن وارد کرده است. این اولین باری است که حزب الله از پهپاد استفاده می کند.

از طرف دیگر، «ابوعبیده» سخنگوی گردان های قسام دقایقی قبل در سخنانی تاکید کرد: نیروهای فلسطینی به مبارزات خود برای جلوگیری از پیشروی نظامیان صهیونیست در محورهای مختلف ادامه می دهند.

وی در ادامه افزود: نیروهای ما موفق شدند یک گردان از تانک های دشمن را منهدم کرده و تعداد زیادی از عناصر دشمن را به هلاکت برسانند. ما موفق شدیم از پشت خطوط دشمن خود را به آنها رسانده و از نقطه صفر به عناصر دشمن حمله کنیم.

ابوعبیده تصریح کرد: یک ضدحمله طی عصر امروز در محور شمال غرب شهر غزه انجام داده و دست کم ۶ تانک و یک نفربر ارتش رژیم صهیونیستی را منهدم کردیم.

منبع: اخبار خارجی مهرنیوز