تقدیر هیئت مدیره جایزه پولیتزر از دانشجویانی که اعتراضات را پوشش می دهند

...

هیئت مدیره جایزه پولیتزر با صدور بیانیه ای از «تلاش های خستگی ناپذیر» روزنامه نگاران دانشجو در سراسر آمریکا که اعتراضات دانشجویی را با وجود «خطرات بزرگ برای زندگی شخصی و آکادمیک» پوشش می دهند، قدردانی کرد.

به گزارش نشریه هیل، در این بیانیه آمده است: «در حالی که ما گردهم می آییم تا بهترین و شجاعانه ترین وقایع روزنامه نگاری کشور را بررسی کنیم، هیئت جایزه پولیتزر مایل است از تلاش های خستگی ناپذیر روزنامه نگاران دانشجو در سراسر دانشگاه های کشور قدردانی کند. اینها افرادی هستند که اعتراضات و ناآرامی ها را با وجود خطرات برای زندگی شخصی و دانشگاهی پوشش می دهند». 

این هیئت به ویژه از پوشش خبری وقایع دانشگاه «کلمبیا» در روز سه شنبه تمجید کرد، زیرا پس از تصرف یک تالار در این دانشگاه توسط دانشجویان، نیرو های پلیس به محوطه و درون تالار یورش بردند.

به گفته این هیئت، دانشجویان مذکور در شرایط «سخت و خطرناک» و در حالی که در معرض خطر دستگیری بودند برای مستندسازی یک رویداد خبری مهم تلاش کردند.

گفتنی است، جایزه پولیتزر در حوزه روزنامه نگاری، ادبیات و موسیقی اهدا می شود و محل برگزاری مراسم آن دانشگاه کلمبیا در نیویورک است.

منبع: اخبار بین الملل باشگاه‌خبرنگاران