آماده‌باش برای مواجهه با سیلاب در استان های شمالی کشور

ظفری مطرح کرد؛ ...
معاون مدیریت بحران کشور پس از تشریح وضعیت مناطقی که شب گذشته دچار سیلاب شدند، گفت: در استان های شمالی، شمال غربی و شمال شرقی کشور برای امروز آماده باش کامل اعلام کردیم.

به گزارش خبرگزاری مهر، حسین ظفری، در تشریح وضعیت مناطقی که شب گذشته دچار سیلاب شدند، افزود: بارش های زیادی را در مناطق غربی و جنوبی کشور داشتیم. شهر دزفول در استان خوزستان بارش های زیادی در حدود ۱۲۷ میلی متر داشته است و همچنین بخش هایی از بندر امام دچار آب گرفتگی شد.

وی ادامه داد: راه های اصلی باز است ولی در مناطقی از استان های ایلام، خوزستان، چهارمحال و بختیاری به راه های عشایری خسارت جدی وارد شده است. در برخی از مناطق تلفات دامی گزارش شده، اما خوشبختانه گزارشی از خسارت جانی به ما نرسیده است. البته ما همچنان در حال ارزیابی هستیم.

ظفری از وصل شدن برق شهر معمولان خبر داد و گفت: در حاشیه شهر اسلام برخی از خانه ها دچار آب گرفتگی شده بودند که اهالی به جای امن منتقل شده اند.

وی ادامه داد: علاوه بر استان ایلام، در مناطقی از خراسان جنوبی و چهار محال و بختیاری هم افرادی که در محاصره سیلاب بودند، با کمک نیروهای امدادی به نقاط امن منتقل شدن و مشکل خاصی وجود ندارد.

معاون مدیریت بحران کشور در ادامه گفت: صبح امروز با توجه بارش های شب گذشته از برخی مناطق حاشیه تهران بازدید داشتیم. همه نیروهای امدادی از جمله هلال احمر، راهداری و پلیس در آمادگی کامل هستند. در استان های شمالی کشور، شمال غربی و شمال شرقی کشور هم برای امروز آماده باش کامل اعلام کردیم.

وی در پایان با اشاره به اینکه سرکشی ها انجام شده و ستادهای بحران تشکیل شده است، گفت: دیشب در چهارمحال بختیاری ستاد بحران با حضور استاندار تشکیل شده و تصمیمات خوبی گرفته شده است که بتوانیم این دو روز را با ایمنی کامل فضا رو مدیریت کنیم.

منبع: اخبار اجتماعی مهرنیوز