توهین به سرباز برای شاخ مجازی گران تمام شد

سرهنگ معظمی گودرزی: ...
رئیس پلیس فتا پایتخت از برخورد قاطع پلیس با سازندگان ویدئوی توهین به سرباز در فضای مجازی خبر دادو گفت: همه عوامل ساخت این ویدئو شناسایی و احضار شدند.

سرهنگ داوود معظمی گودرزی، رئیس پلیس فتا پایتخت در گفت و گو با خبرنگار مهر از برخورد قاطع پلیس با سازندگان ویدئو توهین به سرباز در فضای مجازی خبر داد و گفت: افرادی که خود را شاخ مجازی می نامند اخیرا در ویدئویی اقدام به توهین و تمسخر سربازان و گویش زیبای ترکی کرده بودند که همه عوامل ساخت این ویدئو شناسایی و احضار شدند و صفحه آنها نیز مسدود شد.

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ گفت: یکی از بسترهای وقوع جرم و انتشار مطالب و محتوای مغایر با قانون، فضای اینستاگرام است و پلیس نیز در این فضا حضور داشته و با هرگونه قانونی شکنی و محتوای مغایر با قانون و اخلاق برخورد می کند.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه اخیرا برخی فرصت طلب برای درآمدزایی و دیده شدن در اینستاگرام دست به هر اقدامی می زنند، بیان داشت: طی روزهای گذشته ویدئویی در فضای مجازی پخش شد که باعث رنجیده شدن خاطر قشر زیادی از شهروندان به ویژه سربازان عزیز و آذری زبانان شد چرا که محتوای این ویدئو سراسر توهین و تمسخر بود که در راستای مطالبه مردمی شناسایی این افراد به صورت ویژه در دستور کار پلیس فتا فرماندهی انتظامی تهران بزرگ قرار گرفت.

رئیس پلیس فتا پایتخت با اشاره به سرعت عمل بالای پلیس در شناسایی عوامل ساخت این ویدئو توضیح داد: پس از بررسی های تخصصی کارشناسان پلیس فتا تهران بزرگ تمامی عوامل دخیل در تهیه و تولید این ویدئو از جمله فیلمبردار تدوین گر و بازیگران شناسایی و به پلیس فتا احضار شدند.

سرهنگ معظمی گودرزی با اشاره به مسدودی صفحه عوامل مرتبط با این ویدئو افزود: این افراد پس از حضور در پلیس فتا اظهار ندامت کردند و هدف خود را دیده شدن و کسب درآمد عنوان کردند که پرونده جهت سیر مراحل قانونی به قوه قضائیه ارسال شد.

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ با اشاره به اینکه در بسیاری از کشورها، از جمله جمهوری اسلامی ایران توهین در فضای مجازی به عنوان یک جرم شناخته شده و مجازات های قانونی برای آن تعیین شده است توصیه کرد: افرادی که برای رسیدن به اهداف شوم خود در فضای مجازی پایبند به هیچ خط قرمزی نیستند و چهارچوب های اخلاقی و قانونی را نادیده می گیرند بدانند پلیس فتا بنا بر قانون و وظیفه ذاتی خود با آنها به صورت جدی و قاطع برخورد خواهد کرد، همچنین شهروندان می توانند موارد مشابه را از طریق تماس تلفنی با مرکز فوریت های سایبری به شماره تلفن ۰۹۶۳۸۰ و یا مراجعه به سایت پلیس فتا به آدرس www.fata.gov.ir با کارشناسان این پلیس در میان بگذارند.

منبع: اخبار اجتماعی مهرنیوز