موتور های برقی شبکه پستی، ساخت نخبگان کشور است

...
با حضور معاون امور دولت، مجلس و استان های وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و جمعی از خبرگان بخش خصوصی و اساتید دانشگاهی، موضوعات مربوط به اقتصاد دیجیتال در برنامه هفتم توسعه کشور بررسی شد.
خبرگزاری صدا و سیما، امروز شنبه، یکم بهمن ۱۴۰۱  در آیینی با حضور عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، رییس سازمان حفاظت از محیط زیست، علیرضا زاکانی شهردار تهران و حجت السلام خاموشی رییس سازمان اوقاف و امور خیریه و علی سلاجقه از موتو های برقی موزعین شبکه پستی کشور رونمایی شد.

عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در این مراسم با اشاره به برقی کردن موتور های شرکت پست، این حرکت را آغاز یک راه جدید عنوان کرد و گفت: تولید موتور های برقی کار نخبگان کشور است که در حدود یک دهه زمان برده تا موتور های برقی هوشمند با کیفیت بسیار مناسب تولید شود.

وی با اشاره به نقش وزارت ارتباطات در کاهش سفر ها و آلودگی هوا اشاره کرد و افزود: این وزارتخانه با هوشمندسازی، الکترونیکی کردن خدمات و استفاده حداکثری از فناوری، نقش مهمی در کاهش سفر ها و آلودگی هوا دارد.

زارع پور با اشاره به اولویت دولت سیزدهم برای استفاده از فناوری اطلاعات در ابعاد مختلف زندگی مردم، گفت: با تشکیل کار گروه اقتصاد دیجیتال و با هوشمندسازی تمام بخش های کشور در ایجاد رضایت مندی و کاهش مشکلات مردم در حوزه آلودگی هوا اقدام می کند.

وی از راه اندازی رسمی فاز نخست پنجره مل ی خدمات دولت هوشمند در دهه فجر خبر داد و افزود: از طریق این پنجره و با یک کلیک بیش از دو هزار خدمت به مردم ارائه می شود که منجر به کاهش صد ها هزار سفر درون شهری مردم در سال خواهد شد.

وزیر ارتباطات تاکید کرد: بر اساس برنامه ریزی انجام شده تا پایان دولت سیزدهم تمامی شش هزار خدمت دولتی از طریق پنجره ملی خدمات دولت هوشمند، ارائه می شود که می تواند هم زمینه ایجاد فساد را از بین ببرد و هم با کاهش سفر های درون شهری به کاهش آلایندگی کمک کند و هم منجر افزایش رضایتمندی مردم عزیزمان شود.

وی با تشکر از شهرداری تهران، سازمان محیط زیست و سازمان اوقاف و امور خیریه برای مشارکت در این طرح، اظهار امیدواری کرد با توسعه ناوگان حمل و نقل برقی در کل کشور به سمت پست هوشمند سبز حرکت کنیم.

بر اساس این گزارش، در پایان این مراسم وزیر ارتباطات به همراه علی سلاجقه رییس سازمان محیط زیست، علیرضا زاکانی، شهردار تهران و حجت السلام خاموشی رییس سازمان اوقاف و امور خیریه از نمونه موتور برقی هوشمند پستی رونمایی کرد و در ادامه با حضور در فضای باز موزه پست، در مراسم رژه موتورسواران پست با موتور های هوشمند برقی شرکت کرد.

به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، موتور های برقی هوشمند پست توسط شرکت دانش بنیان توسن با سرمایه گذاری سازمان اوقاف و امور خیریه و به صورت کاملا ایرانی ساخته شده و با همکاری شهرداری تهران، سازمان محیط زیست و وزارت ارتباطات برای جایگزینی موتور های بنزینی شرکت پست با هدف کاهش آلودگی هوا و استفاده از انرژی پاک در اختیار این شرکت قرار گرفت.

منبع: اخبار فرهنگی ‌صداسیما