اختصاص بخشی از نمایشگاه ایران نوشت به اسباب بازی و پوشاک

...
خبرگزاری صداوسیما، محمد یقینی دبیر نهمین نمایشگاه ایران نوشت با اشاره به بخش های جانبی نمایشگاه گفت: در بخشی از نمایشگاه حدود ۱۵ تا ۲۰ درصد از محصولات به کالای ایرانی و بومی ویژه کودکان و نوجوانان در رسته های اسباب بازی و پوشاک اختصاص داده شده است. همچنین بخش سرگرمی از دیگر بخش های جانبی نمایشگاه به شمار می رود.

آقای یقینی افزود: برخی از غرفه ها در ایام برگزاری نمایشگاه ایران نوشت، برنامه های ویژه ای را در قالب بازی دارند و به همین طریق قصد دارند به واسطه بازی ارتباط بیشتری با کودکان و نوجوانان برقرار کنند. همچنین در این دوره از نمایشگاه همچون سال گذشته روزانه ارتباط مستقیم با شبکه کودک برقرار خواهد شد.

وی همچنین گفت: در نهمین نمایشگاه ایران نوشت دو پویش را برگزار خواهیم کرد. نخستین پویش با عنوان «کیفم را بستم» است؛ براساس این طرح همزمان با برگزاری نمایشگاه، کودکان و نوجوانان با کاراکتر های نوشت افزار های خریداری شده عکس می گیرند و ارسال می کنند. هدفمان از برگزاری این پویش به نوعی پررنگ شدن داستان نوشت افزار های ایرانی نسبت به سال گذشته است.

وی افزود: دومین پویش با عنوان «همه حاضر» با هدف تأمین نوشت افزار کودکان مناطق محروم است که در نهمین نمایشگاه ایران نوشت برگزار می شود. مردم می توانند کمک های نقدی خود را داشته باشند یا از محصولات نمایشگاه خرید کنند و به غرفه این پویش بپیوندند.

یقینی گفت: برای تک تک محصولات عرضه شده در نمایشگاه ایران نوشت، نظارت مناسبی صورت می گیرد تا شاهد طرح ناسالم نباشیم. همه محصولات براساس طرح ایرانی اسلامی است و تنوع بسیاری دارد که می توان به طرحی از شهدا، کاراکتر های ایرانی و طرح های گرافیکی اشاره کرد. سال گذشته همزمان با اکران انیمیشن پسر دولفینی، همه محصولات مربوط به کاراکتر این اثر هنری در نمایشگاه عرضه شد و امسال هم قرار است انیمیشن بچه زرنگ اکران شود و همزمان با اکران آن از محصولات مربوط به کاراکتر های این اثر هنری رونمایی شود.

دبیر نهمین نمایشگاه ایران نوشت افزود: نمایشگاه فرزند من که مدتی پیش در مصلای تهران برگزار شد به نوعی مکمل نمایشگاه ایران نوشت است. تفاوت نمایشگاه ایران نوشت با فرزند من این است که نمایشگاه فرزند من متمرکز بر صنایع فرهنگی کودک و نوجوان بود درحالی که نمایشگاه ایران نوشت متمرکز بر نوشت افزار به صورت تخصصی است.

وی همچنین گفت: در نمایشگاه ایران نوشت تولیدکنندگان به صورت مستقیم حضور دارند و طبیعتا به نسبت مغازه ها در حالت عادی محصولات را با قیمت بهتری عرضه می کنند. در حقیقت هدف ما از برگزاری نمایشگاه تنظیم بازار نیست بلکه هدف اصلی مان ذائقه سازی و معرفی و فرهنگ سازی استفاده از نوشت افزار ایرانی است.

نمایشگاه ایران نوشت با حضور بیش از ۲۰۰ تولیدکننده از یکشنبه ۱۹ شهریور تا یکشنبه دوم مهر در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار می شود.

منبع: اخبار فرهنگی ‌صداسیما