آغاز ثبت نام دور جدید عتبات با افزایش 20 درصدی قیمت ها

در حالی که هزینه سفر عتبات در آبان‌ کاهش یافته بود، با آغاز ثبت‌نام دور جدید اعزام‌ها از امروز شنبه، هزینه سفر عتبات در آذر تغییر کرد. مدیر یکی از دفاتر زیارتی می‌گوید: هزینه این سفرها 20 درصد گران شده است. ...

به گزارش خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس، ثبت نام در کاروان های عتبات زیر نظر سازمان حج و زیارت آغاز شده است و متقاضیان  می توانند با مراجعه به دفاتر زیارتی در یکی از کاروان ها نام نویسی کنند.

رشد ۲۰ درصدی هزینه سفر عتبات در دهه نخست آذر

دور جدید سفر به عتبات تا دهم آذر برنامه ریزی شده است. علی ابراهیمی، مدیر یکی از دفاتر زیارتی می گوید: هزینه سفر عتبات در این دوره حدود ۲۰ درصد افزایش یافته است.

با بررسی خبرنگار فارس و تماس با برخی از دفاتر، هزینه سفر عتبات با وجود حمایت های دولت برای اعزام های هوایی از ۱۴ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان تا ۱۶ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان و برای اعزام های زمینی از ۶ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان تا ۷ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان شده است.

This browser does not support the video element.

کربلا در روزهای اخیر

دفاتر زیارتی: بلیت پروازهای عتبات گران شده اند

البته خبرگزاری فارس در گزارش هایی به احتمال افزایش هزینه سفر عتبات به ویژه در اعزام های هوایی در آذر اشاره کرده بود. اینجا بخوانید مهدی محمدی، مدیر یکی از شرکت های مجری سفرهای زیارتی به عتبات می گوید: دلیل افزایش این هزینه، بالا رفتن نرخ پروازهاست.

سازمان حج و زیارت به دفاتر زیارتی اعلام کرده بود که هزینه پروازها برای رفت و برگشت باید ۷ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان باشد که شرکت های هواپیمایی حاضر به عرضه بلیت با این قیمت ها نیستند. بر همین اساس، دفاتر زیارتی مجبور شدند بلیت پرواز را بالاتر خریداری و به این ترتیب هزینه سفر را افزایش دهند.

اعزام زائران به عتبات بدون تغییر در برنامه

برنامه سفر عتبات یک هفته ای است و زائران در این دوره نیز همچون گذشته سه شب در نجف، سه شب در کربلا و یک شب در کاظمین اسکان پیدا می کنند. زیارت دوره حرم امامین عسکریین علیهماالسلام در سامرا نیز پیش بینی شده است.

هزینه سفر عتبات در آبان ماه با وجود گران شدن بلیت پروازها و حتی خدمات در عراق ثابت بود و در برهه ای کاهش یافت. اما در دور جدید اعزام ها با وجود حمایت دولت، هزینه های سفر عتبات افزایش یافته است.

پایان پیام/

منبع: فارس‌نیوز