حضور کاروان های غیرمجاز در حرم حضرت رقیه س فیلم

با وجود اینکه سازمان حج و زیارت سفر به سوریه را متوقف کرده است، برخی از کاروان‌های غیرمجاز امروز شنبه زائران را به سوریه اعزام کردند. یکی از زائران می‌گوید: به دلیل نبود اعزام‌های مجاز، مجبور به همراهی با این کاروان شدیم. ...

به گزارش خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس، در آستانه میلاد حضرت زینب سلام الله علیها بسیاری مشتاق تشرف به سوریه هستند، اما به دلیل نبود امنیت لازم برای زائران، سازمان حج و زیارت اعزام ها به این کشور را متوقف کرده است.

با این وجود، برخی از افراد با راه اندازی کاروان غیرمجاز زائران را با خود همراه کردند. امید نوری یکی از زائرانی که با این کاروان ها همراه شده و امروز شنبه وارد دمشق شده است، می گوید: با توجه به نبود کاروان های زیر نظر سازمان حج و زیارت، مجبور شدیم برای سفر به سوریه با کاروان های خارج از این چارچوب همراه شویم.

This browser does not support the video element.

حضور کاروان غیرمجاز در حرم حضرت رقیه س

سازمان حج و زیارت پس از ادامه درگیری ها در غزه و حمله رژیم صهیونیستی به فرودگاه های دمشق و حلب، سفر به سوریه را از اوایل ماه گذشته متوقف کرد. البته پروازها به دمشق هم لغو شده است و افرادی که با کاروان های غیرمجاز راهی سوریه می شوند، از تهران به فرودگاه لاذقیه رفته و از آنجا به دمشق می روند.

بسیاری از کاروان های غیرمجاز با پروازهای شرکت هواپیمایی سوری عازم سوریه می شوند و از آنجا با اتوبوس هایی که شرکت اجنح الشام مستقر کرده است، به صورت رایگان راهی دمشق می شوند.

سازمان حج و زیارت در توافق با طرف سوری سالانه می تواند ۵۰ هزار ایرانی را به سوریه اعزام کند. با شرایط موجود از ابتدای سال جاری تاکنون این سازمان کم تر از پنج هزار نفر را به حرم های حضرت زینب و رقیه سلام الله علیهما اعزام کرده است.

پایان پیام/

منبع: فارس‌نیوز