لبیک رزمندگان لشکر ۱۷ به درخواست مادر شهیدان زین الدین

مادر شهیدان «مهدی و مجید زین‌الدین» در جمع تعدادی از رزمندگان لشکر ۱۷ گفته بود «من خیلی می‌بینم از مهدی صحبت می‌کنند اما مجیدم غریب است». بر همین اساس رزمندگان لشکر دست به کار شدند تا خاطرات آقامجید را جمع‌آوری کنند. ...

به گزارش خبرنگار حماسه و مقاومت خبرگزاری فارس، شهیدان «مهدی و مجید زین الدین» ۲۷ آبان ۱۳۶۳ در حالی که برای انجام مأموریت عازم سردشت بودند، در مسیر توسط عناصر ضدانقلاب به شهادت می رسند. با توجه به اینکه شهید «مهدی زین الدین» فرمانده لشکر ۱۷ علی ابن ابیطالب ع بود، در طول این سال ها در مراسم و محافل بیشتر از او یاد می کردند اما کمتر به شهید مجید زین الدین پرداخته می شد که این مسئله مورد توجه مادر شهید قرار گرفته بود.

محمد سوری مدیر گروه «رزمنده آنلاین» که برگزاری جلسات خاطره گویی و همچنین جمع آوری خاطرات و عکس های دفاع مقدس رزمندگان لشکر ۱۷ را بر عهده دارد، درباره برنامه این هفته روایتگری می گوید: طی سال های گذشته یکی دو بار که به دیدن مادر شهیدان «مهدی و مجید زین الدین» رفتیم، آن زمان البته این مادر شهدا سرحال بود، به ما گفت: «من خیلی می بینم که از مهدی صحبت می کنند اما مجیدم غریب است. کسی از مجید حرفی نمی زند » بر همین اساس به همراه بچه های لشکر ۱۷ علی ابن ابیطالب ع که در گروه «رزمنده آنلاین» حضور دارند، تصمیم گرفتیم که برنامه روایتگری با محوریت خاطرات شهید مجید زین الدین برگزار کنیم.


جمعی از رزمندگان لشکر ۱۷ در برنامه خاطره گویی از شهید مجید زین الدین

وی ادامه می دهد: ما بعد از گذشت ۳۹ سال از شهادت آقامجید و آقامهدی زین الدین دورهم جمع شدیم و روایتگری توسط همرزمان مجید صورت گرفت. جالب اینجاست که آقامجید قبل از شهادتش تمام عکس هایش را از بین برد؛ که در این گروه به همت آقای شهبازی عکس های آقامجید را هم جمع آوری کردیم.

پایان پیام/ ت 1010

منبع: فارس‌نیوز