برگزاری دوره ارتقاء قاریان جوان در شورای عالی قرآن عکس

هفتمین جلسه دوره آموزش عالی قاریان ممتاز جوان، طی سه روز و با تدریس اساتید طراز اول کشور در شورای عالی قرآن برگزار شد. ...

به گزارش خبرنگار قرآن و فعالیت های دینی خبرگزاری فارس هفتمین جلسه دوره آموزش عالی قاریان ممتاز جوان، طی سه روز در شورای عالی قرآن برگزار شد.

دوره آموزش عالی قاریان ممتاز جوان در راستای ارتقای سطح مهارت و دانش نظری تعدادی از قاریان مستعد و ممتاز کشور طراحی و اجرا می شود. این دوره با اهدافی از جمله جهش در عرصه تلاوت حرفه ای قرآن در جمهوری اسلامی ایران، کادرسازی و ایجاد عقبه مطمئن از قاریان ممتاز و دارای سبک های اصیل و بدیع، جریان سازی قرآنی در سطح بین الملل و تثبیت جایگاه ایران به عنوان پیشتاز عرصه قرائت در جهان اسلام، تقویت ارتباط و تعامل با قاریان ممتاز و رصد مستمر فعالیت های ایشان و تولید تلاوت های اثرگذار برای پخش از شبکه های صدا و سیما و انتشار در فضای مجازی راه ندازی شده است.

دوره مذکور به صورت ماهانه برگزار و در آن تکالیفی هم برای اعضا در فواصل بین دوره ها در نظر گرفته می شود. اجرای تلاوت، نقد و تحلیل و کارشناسی تلاوت ها، طرح مسائل تخصصی دانشی و عملی در حوزه های فنی، آشنایی با مباحث اخلاق حرفه ای و اخلاق اسلامی و در دستور کار این دوره ها قرار دارد.

اسامی اعضای تیم ملی قاریان جمهوری اسلامی ایران سطح ب که از نظر سنی، دارای سن حدود سال و کمتر از آن هستند، از این قرار است: امیرحسین رحمتی از گلستان، علیرضا بیژنی از خراسان رضوی، مسعود موحدی راد از خراسان رضوی، علیرضا عتیق زاده از زنجان، سیدمحمد حسینی پور از سمنان، سیدصادق مسلمی از مازندران، علی کبیری از مازندران، یونس شاهمرادی از تهران، امیرحسین انواری از یزد، سیدپارسا انگشتان از مازندران و سیدمحمدمهدی شیخ الاسلامی از همدان.

دوره آموزش عالی قاریان ممتاز جوان، توسط شورای عالی قرآن و با همکاری مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه برگزار می شود.

پایان پیام/

/

منبع: فارس‌نیوز