روایت همافرانی که به انقلاب پیوستند را در «آبی آتشین» بخوانید

در آستانه سالروز پیوستن همافران نیروی هوایی به انقلاب اسلامی «آبی آتشین» به­ قلم دانیال قاسمی‌پور توسط انتشارات شهید کاظمی به بازار نشر عرضه شد. ...

به گزارش خبرگزاری فارس، شایعه کودتای ارتش، روز به روز فراگیرتر می شد و همه نگران اوضاع و احوال بودند. اگرچه اعتصابات پراکنده در برخی از واحد های ارتش گسترش و موضوع به روزنامه ها نیز کشیده شده بود، اما هنوز مردم، ارتش را مقابل خود می دیدند و نگران آینده ای مبهم و در هراس از روزی که درگیری نهایی ارتش و مردم بخواهد سرنوشت نهایی انقلاب را رقم بزند، بودند و عده ای هم آماده نبرد مسلحانه برای حصول پیروزی نهایی می­ شدند.

در این شرایط نظامیان فداکار و متعهد نیروی هوایی به این نتیجه رسیدند که باید دست به کار بزرگی زده و وظیفه ملی و مذهبی خود را انجام دهند. به همین خاطر با یک حرکت متهورانه به سیل خروشان ملت پیوستند و در ۱۹ بهمن ۱۳۵۷ با حضور در اقامتگاه رهبر بزرگ انقلاب اسلامی در مدرسه علوی سندی از افتخار، حماسه، رشادت و ایمان را در برگ های زرین تاریخ انقلاب اسلامی به ثبت رسانیدند. «آبی آتشین» اثر دانیال قاسمی پور، روایتی داستانی از ماجرای پیوستن همافران نیروی هوایی به انقلاب اسلامی است.

در این اثر؛ ماجرای چندین شخصیت از سال های قبل از انقلاب دنبال می شود و در چندین برش قصه، به روز سرنوشت ساز می رسیم و در آن تمام این شخصیت ها به یکدیگر می پیوندند تا تاریخ را رقم بزنند. «آبی آتشین» در ۱۴۷ صفحه در قطع رقعی، در شمارگان هزار نسخه و با قیمت ۴۰ هزارتومان از سوی انتشارات شهید کاظمی روانه بازار نشر شده است.

در بخشی از کتاب می خوانیم:

«باور نمی کند اگر به او بگویی که تا چند روز دیگر، وحشت برای همیشه تمام است. باور کردنی هم نیست. مگر هرگز آن پیکره های برنزین و سنگین و مسین و پولادین برأفتادنی بودند؟ همین تمثال های بی شماری که حالا او هم یکیشان را به خیال خود سپر بلایش کرده و ضامن بقایش، و یکی پس از دیگری علم می شدند. حالا نمی داند که چه قدر آن برج به آسمان سرکشیده که پیش رویش می نشیند، سست و تو خالی است و فرو ریختنی. حالا در دل سیاه شب است و هر چه به سپیده نزدیک می شوی، ظلمت تیرگی بیشتری می گیرد و سرما به جانت می­ نشیند. باید سحر برسد تا بنگرد و بگرید به شوق، از باور رفتن ضحاک. هنوز، هول سایه ها را دارد.»

پایان پیام/

/

منبع: فارس‌نیوز